У Житомирському обласному перинатальному центрі навчають лікарів діяти у складних ситуаціях
21 Жовтня 2016 • 14:05
Кіл-сть переглядів: 722
Житомирський обласний перинатальний центр, який стоїть в авангарді інновацій в Україні, у рамках міжнародної програми по боротьбі з материнською смертністю «MSD для матерів» бере участь у курсі «Допомога у випадках післяпологових кровотеч».
Саме тут вперше в Україні було відкрито навчальний центр для медичних працівників, де використовується високотехнологічний симулятор – манекен породіллі природних фізичних параметрів, завдяки якому можна моделювати різні ситуації в акушерстві та гінекології.
Сьогодні, 21 жовтня, на базі Центру відбулася прес-конференція, у якій взяли участь доктор медицини, керівник проекту «MSD для матерів» Навін Рао, головний лікар перинатального центру Юрій Вайсберг, генеральний директор компанії MSD Україна Ільдар Сейтяг’яєв.
Симуляційно-тренінгова програма по післяпологовим кровотечам реалізовується у двох областях – Житомирській та Миколаївській. Вже пройшли навчання більше 550 медичних працівників.
Учасникам заходу продемонстрували, як за допомогою ляльки-симулятора проводяться навчання, моделюються можливі реальні ситуації.
Доктор Навін Рао розповів, що кожного дня від ускладнень, пов’язаних із народженням дитини, у світі помирає близько 800 жінок. У країнах Європи проект «MSD для матерів» націлений на 2 країни – Україну та Румунію, оскільки смертність тут залишається неприйнятно високою як для європейського рівня. Ті практичні навички, які набувають медичні працівники на симуляторах, дозволять врятувати багато життів.
Юрій Вайсберг наголошує, що Центр готовий до продовження таких проектів, тому що у працівників є бажання навчатися та отримувати знання.
«На сьогодні по області на 1000 пологів припадає близько 23 випадків післяродової кровотечі. Всі знають, що до нас потрапляють породіллі з найважчими ускладненнями, тому що тут зібрано високотехнологічне обладнання та великі професіонали. На базі перинатального центру проведено більше 300 тренінгів – спочатку наш персонал пройшов навчання, потім навчали медиків з усієї області. Загалом навчання пройшли близько 2,5 тисяч лікарів», – розповідає головний лікар Центру.
«Найвища нагорода – це не сертифікати чи грамоти. Це посмішка і гарний настрій сім’ї, яка виходить з нашого Центру», – наголошує Юрій Вайсберг.