Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Укус бджоли – перша допомога потерпілому

14 Серпня 2015 • 07:57

Кіл-сть переглядів: 5 311

В останній час збільшилась кількість людей, які звертаються за медичною допомогою після укусу бджоли, – інформує управління охорони здоров’я ОДА.

 

Небезпека від укусів полягає в можливості розвитку сильної алергічної реакції.

 

Перша допомога при укусі комахитака: до місця укусу потрібно прикласти вату або марлю, змочену перекисом водню, нашатирним спиртом, світло-рожевим розчином марганцівки або солоною водою (на склянку води потрібна чайна ложка солі). Щоб зняти набряк і зменшити біль, прикладіть до місця укусу холод, приміром, змочений в холодній воді рушник або наповнену холодною водою грілку.

 

Також потрібно давати потерпілому рясне пиття, при схильності до алергічних реакцій не завадять антигістамінні препарати (димедрол, супрастин, тавегіл). Не можна давати антигістамінні препарати, що знижують артеріальний тиск або володіють високим власним алергенним потенціалом (такі як дипразин / прометазин).

 

При токсичної і алергічної реакції теж потрібно витягти жало і обробити антисептиком місце (місця) укусу. Додатково потерпілого слід укрити і обкласти грілками з теплою водою. Дайте йому антигістамінний препарат з перерахованих вище і 22-30 крапель кордіаміну, після чого терміново викличте швидку допомогу або терміново доставте потерпілого в медичний заклад.

 

Своєчасно надана перша допомога при укусі бджоли може врятувати людині життя, тому дуже важливо знати, як її надавати. За такою ж схемою надається перша допомога при укусах ос, джмелів, шершнів, за винятком того, що не всі комахи залишають жало в місці укусу, відповідно, вам не доведеться його витягати.

 

Версія для друку