Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Увага! При виникненні цих симптомів – негайно звертайтеся до лікаря

19 Січня 2016 • 13:47

Кіл-сть переглядів: 1 058

Не лікуватися самотужки, не затягувати із прийняттям медикаментів, а негайно звертатися до лікаря вже при перших симптомах ГРВІ. Особливо це стосується у разі захворювання дітей, вагітних та людей похилого віку. На цьому наголошують в управлінні охорони здоров’я при ОДА. Адже причина більшості летальних випадків – несвоєчасне звернення за медичною допомогою.

 

Лише своєчасним зверненням до лікаря можна попередити важку форму грипу та вилікувати свинячий грип.

 

У випадку виявлення наступних симптомів – негайно звертайтеся до лікаря!

 

Симптоми, що вимагають звернення до дікаря і подальшого лікування вдома:

 

– підвищена температура тіла;

– біль у горлі;

– кашель;

– нежить;

– біль у м’язах.

 

З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.

 

Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації

 

Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:

 

– сильна блідість або посиніння обличчя;

– затруднення дихання;

– висока температура тіла, що довго не знижується;

– багаторазове блювання та випорожнення;

– порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість;

– болі у грудній клітці;

– домішки крові у мокроті;

– падіння артеріального тиску.

 

Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

 

Профілактика грипу

 

Навіть якщо ознак хвороби немає:

 

– Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

 

– Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.

 

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

 

– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

 

– Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

 

– Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папір.

Версія для друку