Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

В рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва відбулася зустріч з представниками програми “Polaris”

20 Листопада 2024 • 16:46

Кіл-сть переглядів: 183

Сьогодні, 20 листопада, в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва відбулася зустріч з представниками програми міжнародної технічної допомоги Polaris «Підтримка  багаторівневого  врядування  в  Україні»  на 2024-2028 рр., яка реалізується за підтримки Уряду Швеції.

 

У засіданні  взяли участь заступниця начальника Житомирської ОВА Наталіїя Арендарчук, керівник Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Александр Мазуркін, керівники профільних структурних підрозділів ОВА, представники РВА, територіальних громад, Агенції регіонального розвитку Житомирської області.

 

“Рада вітати представників шведсько-української програми Polaris, всіх учасників зустрічі. Міжнародне співробітництво сьогодні є одним із ключових факторів розвитку громади, адже воно відкриває нові можливості у сфері економіки, освіти, соціальних ініціатив, відновлення. Тому наша мета сьогодні — посилити спроможність органів місцевого самоврядування і сподіваємося на підтримку наших міжнародних партнерів  у досягненні поставлених цілей”, — сказала Наталія Арендарчук.

 

Як зазначив Александр Мазуркін програма Polaris спрямована, як на короткострокову, так і на довгострокову підтримку, фокусуючись на вирішенні потреб системи багаторівневого врядування, паралельно посилюючи спроможність громад надавати публічні послуги та брати безпосередню участь у процесах відновлення і відбудови, відповідно до вимог вступу до ЄС.

 

Програма складається з двох компонентів: один співпрацює з національними суб’єктами та питаннями політики, а другий надаватиме безпосередню підтримку місцевому самоврядуванню.

 

Програма охоплює п’ять тематичних напрямків: освіта, фінансова децентралізація та бюджетування, адміністративні послуги, відновлення під керівництвом місцевої влади, міжнародне співробітництво громад.

 

Також надаватиметься матеріальна підтримку для кризових потреб громад і буде координація з іншими міжнародними суб’єктами фінансування реалізацію планів відновлення.

 

Довідково.  Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» (2024-2028 рр.) фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та реалізується SALAR International – організацією, що є частиною Шведської асоціації місцевих і регіональних влад SALAR.

 

 

Версія для друку