В Україні дали старт акції «Децентралізаційний марафон»
22 Червня 2016 • 13:55
Кіл-сть переглядів: 937
Вчора, 21 червня, в Одесі розпочав роботу ХІІ Український муніципальний форум. Серед учасників, яких зібралось майже 300, – голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища.
Участь у форумі взяв участь і заступник голови Житомирської ОДА Ігор Гундич. Під час заходу у присутності голів громад дано старт «Децентралізаційному марафону».
Цю всеукраїнську акцію ініціювала Асоціації міст України з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.
Про початок «марафону» урочисто оголосили Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук та Голова Асоціації міст України Київський міський голова Віталій Кличко.
«Децентралізаційний марафон» – це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Протягом півроку (з червня по грудень) у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації. Регіональні консультанти інформуватимуть про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання.
Під час старту всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон» у рамках традиційного XII Українського муніципального форуму Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що у січні-травні 2016 року доходи місцевих бюджетів загалом зросли в середньому по Україні на 48,8% (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року), а доходи бюджетів 159 ОТГ із трансфертами у 2016-му зросли більш ніж у п’ять разів, до 4,55 млрд грн.
«Ми передаємо на місця – об’єднаним територіальним громадам – повноваження та гроші. Ці два кити децентралізації дозволять місцевим громадам самостійно визначати рішення та втілювати їх у життя. Реальний вимір реформи вже відчувають об’єднані територіальні громади та їхні мешканці. Переконаний, що успішність реформи напряму залежить від активності місцевого самоврядування», — наголосив Геннадій Зубко.