Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ваш шанс стати батьками. Покрокова інструкція з усиновлення

26 Вересня 2018 • 08:21

Кіл-сть переглядів: 340

 

Родин, які з різних причин ще не відчули радість батьківства чимало. У таких людей є шанс почути як їх називають мамою і татом, відчути тепло дитячих долонь, міцні обійми маленьких рученят та щирий сміх сина чи донечки. Завдяки усиновленню можна стати кращими батьками для найкращої дитини, разом пишатися її успіхами, проводити родинні свята і будувати плани на майбутнє.

 

Усиновлення – це прийняття у сім’ю дитини на правах рідної, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих, так і з боку дитини.

 

Шляхи усиновлення:

 

  1. Визначіться з мотивами усиновлення. Щасливими батьками ви зможете стати тоді, коли основним прагненням буде допомогти дитині отримати родину, в якій вона виховуватиметься і розвиватиметься щасливою та здоровою.
  2. Одержати консультацію з усиновлення у службі у справах дітей за місцем свого проживання. Спеціалісти з усиновлення допоможуть вам розібратися у всіх етапах усиновлення, і протягом всього процесу на шляху до материнства будуть підтримувати і консультувати.
  3. Пройти навчання щодо виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою підготовки до прийняття дитини в сім’ю та попередження проблемних ситуацій у період знайомства та адаптації дитини в родині. Такі «курси» допоможуть майбутнім батькам краще розуміти дитину, її потреби в перший період, коли всі члени родини будуть звикати одне одного.
  4. Зібрати документи. У службі у справах дітей вам нададуть перелік тих документів, які необхідні для усиновлення.
  5. Подати до служби у справах дітей за місцем свого проживання заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та відповідні документи.
  6.  Отримайте висновок про можливість бути усиновлювачем. Сторк дії висновку становить один рік від дати видачі та може бути продовжений, але не більше як на один рік.
  7. Ознайомитися з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, у службі у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі. Соціальні працівники розкажуть вам про дітей, які можуть бути усиновлені.
  8. Отримайте направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною. Строк дії направлення становить 10 робочих днів. У разі необхідності він може бути продовжений за заявою кандидата в усиновлювачі, але не більше ніж на 10 робочих днів. Майбутні батьки можуть особисто познайомитися і поспілкуватися з дитиною, яку хочуть встановити ще до початку процесу усиновлення.
  9. Подайте заяву про усиновлення дитини до служби у справах дітей за місцем проживання.
  10. Отримайте висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
  11. Подайте заяву та документи до суду, судове засідання щодо розгляду питання усиновлення.
  12. Отримайте рішення суду про усиновлення дитини. Тільки після цього рішення усиновлювачі можуть стати батьками.
  13. Оформіть нове свідоцтво про народження дитини в органах РАЦСу.
  14. Заберіть свою дитину до себе в родину. Після рішення суду можна вже забрати дитину в свою сім’ю.

 

За інформацією служби у справах дітей ОДА, працівниками служби у справах дітей здійснюють контроль за умовами проживання і виховання усиновленої дитини (щорічно відвідують сім’ю протягом перших трьох років після усиновлення, в подальшому – один раз на три роки до досягнення дитиною повноліття).

 

Нагадаємо, що житомирянка зібрала документи на усиновлення двох дітей за 10 днів. Про шлях до материнства Наталії Короленка ви можете прочитати тут.

 

 

Особа, яка усиновила дитину, має право на:

 

  • грошову допомогу при усиновленні дитини у розмірі як при народженні першої дитини. При усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;

 

  • отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

 

  • отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років). Громадянам, які усиновили двох і більше дітей надається 70 календарних днів одноразової оплачуваної відпустки;

 

  • отримання щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

 

Якщо ви не байдужі до долі дітей, які потрапили у складні життєві обставини, і маєте бажання стати батьками, більш детальну інформацію ви можете отримати за телефоном: (0412) 47-44-07.

 

 

 

Версія для друку