Вчились боротися з корупцією
15 Вересня 2015 • 11:25
Кіл-сть переглядів: 785
15 вересня за результатами липневої робочої зустрічі з міжнародними та національними експертами відбувся семінар в рамках Програми НАТО з будування цілісності, виховання доброчесності та боротьби з корупцією в оборонному секторі України. Учасників семінару приймав Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова. Участь прийняли представники державної влади та силових структур.
Мета семінару – підвищення обізнаності у сфері розбудови доброчесності та надання можливості розглянути потенційне включення (елементів) Програми з розбудови доброчесності до навчальної програми вищих військових навчальних закладів.
В рамках даної Програми, як зазначила пані Бенедікт Борель, представник управління політичними справами та політикою безпеки штаб – квартири НАТО, експерти хочуть забезпечити необхідним інструментарієм, який допоможе протидіяти корупції і забезпечити прозорість не тільки в мирний час, а й під час проведення спеціальних військових операцій. «Корупція – це найбільша загроза з точки зору неефективного використання ресурсів та неефективності системи управління», – каже Борель.
Проект працює 9 років. Після рішення РНБО почали роботу з різними силовими структурами в Україні. В рамках даного проекту проводять різні заходи, пов’язані з викладанням цього предмету як економічної дисципліни.
Значення цього проекту для Житомирського військового інституту визначив начальник військового інституту Юрій Даник: «Ми раді співпраці з закордонними колегами. Намагаємось проводити навчальний процес підготовки фахівців якнайкраще. А запобігання корупції, її протидія – це завдання всієї держави. Якщо наші колеги отримали цей досвід і можуть поділитися з нами – то ми будемо враховувати все позитивне, що нам запропонують».
Радник персоналу Давіт Гунашвілі розповів про раціональне використання ресурсів і подолання проблематики неефективного використання ресурсів, а голова тренінгового центру операцій з підтримки миру Хазім Ходзік навів факти корупції під час проведення військових операцій.
Корупція не має ніяких кордонів і це – феномен, який поширений поза межами кордонів. Подолання корупції у армії є комплексним завданням та стосується не тільки Збройних Сил, прокуратури та інших силових відомств, але q й органів влади різного рівня, усього нашого суспільства. Недарма Президент України Петро Порошенко вважає важливість боротьби з корупцією рівнозначною протистоянню терористам на сході України.