Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

«Доступні ліки» в дії – жителі області отримали препарати за 478 тисячами рецептів

10 Вересня 2018 • 14:15

Кіл-сть переглядів: 594

Програма «Доступні ліки» – один із елементів медичної реформи, завдяки якій громадяни продовжують отримувати безкоштовно або з доплатою необхідні їм медпрепарати. Жителі області вже отоварили в аптечних пунктах більше 478 тисяч рецептів.

 

Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.

 

«Станом на 10 вересня жителям Житомирщини виписали 567,9 тис. рецептів. З початку року пацієнти вже отоварили в аптеках області 478,7 тис. рецептів, що складає близько 87% від виписаних. Аптекам Житомирщини вже відшкодували майже 21 млн грн, що складає близько 87,5% від суми, яка передбачена Житомирській області на цей рік. Середня вартість рецепту складає 42,44 грн», – йдеться у повідомленні.

 

Загалом на 2018 рік Житомирська область отримала субвенцію з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів у розмірі майже 32 млн грн.

 

Отримати ліки можна у 362 аптечних пунктах на території області.

 

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

 

Наразі до оновленого реєстру ліків входить 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній. Раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.

 

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ? Покрокова інструкція

 

  • Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.
  • Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
  • Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.
  • Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).
  • Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров’я), долучилася до програми і має наліпку “Доступні ліки”.

 

З переліком аптек-учасниць програми «Доступні ліки» можна ознайомитись на інтерактивній карті.

 

Нагадаємо, що Житомирська область посіла 2 місце серед областей України з впровадження урядової програми «Доступні ліки», загалом процес реімбурсації ліків уже другий рік поспіль відбувається в рамках медичної реформи..

Версія для друку