Віктор Градівський долучився до онлайн-дискусії щодо реалізації Стамбульської конвенції
22 Грудня 2021 • 14:07
Кіл-сть переглядів: 99
Сьогодні, 22 грудня, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський взяв участь в онлайн-заході на тему «Реалізація принципу скоординованої політики Стамбульської конвенції в Україні: нові виклики в умовах децентралізації».
На розгляд учасників дискусії було винесено ряд важливих питань, зокрема:
представлення змісту і сутності принципу скоординованої політики, як він прописаний та закріплений в Конвенції Ради Європи із запобігання насильства стосовно жінок та домашнього насильства та боротьбу із цими явищами, підвищити обізнаність щодо змісту Конвенції в цілому;
обговорення досвіду розробки, прийняття та реалізації регіональних та місцевих програм з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на обласному та місцевому рівнях в світлі реалізації принципу скоординованої політики Стамбульської конвенції та в умовах реформи децентралізації;
передача досвіду та найкращих практик налагодження координації, а також проблем, які не були вирішені на обласному та місцевому рівні та потребують внесення змін до нормативно-правових документів;
визначення шляхів подолання викликів та складнощів у забезпеченні координації реагування на факти насильства;
формування аргументів щодо важливості ратифікації Стамбульської Конвенції для роботи на місцевому рівні.
Як інформує Департамент соціального захисту населення Житомирської ОДА, станом на сьогоднішній день в області створено та функціонує 27 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Протягом поточного року Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено ряд тренінгів у режимі онлайн для спеціалістів райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад, до компетенції яких належать питання запобігання та протидії домашньому насильству, під час якого фахівці підвищили свою кваліфікацію із зазначених питань.
За результатами проведеного заходу учасники сформували практичне розуміння важливості якнайшвидшої ратифікації Стамбульської конвенції Україною для повного впровадження принципу скоординованої політики з протидії всім видам гендерно зумовленого насильства, а також визначення проблемних питань та шляхів їхнього вирішення.
Нагадаємо, що Національною соціальною сервісною службою України створено відеоролик «Ми — проти насильства».
Довідково. Стамбульська конвенція є основоположним документом на рівні Ради Європи, що визначає засади боротьби з гендерно зумовленим насильством. Одним з засадничих принципів Стамбульської конвенції є принцип скоординованої політики, який, з-поміж іншого, передбачає взаємодію органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на різних рівнях: державному, регіональному та місцевому, включаючи координацію дій при розробці політик та програм.