Віктор Градівський провів засідання обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

25 Березня 2025 • 19:02
Кіл-сть переглядів: 169
Сьогодні, 25 березня, під головуванням заступника начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктора Градівського відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству.
У ньому взяли участь керівники профільних структурних підрозділів ОВА, районних військових адміністрацій та правоохоронних органів.
Під час засідання обговорили ефективність заходів, що вживаються на території Житомирської області, з метою запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
«Питання, які винесено на розгляд координаційної ради попри час, на жаль, завжди залишаються актуальними і потребують зусиль на всіх рівнях взаємодії. Адже повномасштабна війна, яка триває в Україні не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі й раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни лише загострюється і при цьому може залишатися невидимим», — зазначив Віктор Градівський.
Для захисту постраждалих осіб в області забезпечено функціонування мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
На сьогодні в регіоні функціонує 64 спеціалізовані служби:
51 мобільна бригада підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
4 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
4 служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
5 денних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. У лютому поточного року при денному центрі Коростенської міської ради відкрилася «кризова кімната», тому на сьогоднішній день такі кімнати вже є у кожному денному центрі області.
Департаментом соціального захисту населення обласної військової адміністрації, як координатором державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на регіональному рівні, за сприяння громадської організації «Центр рівних можливостей “Паритет”» заплановано проведення навчання для фахівців, які працюватимуть з кривдниками, відповідно до Типової програми для кривдників.
Окрім цього на засіданні обговорили посилення роботи у сфері протидії торгівлі людьми та вжиття дієвих заходів із виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми та встановлення їм відповідного статусу.
«Впевнений, що спільними зусиллями кожного на своєму рівні, ми можемо протидіяти таким негативним явищам, як домашнє насильство, торгівля людьми та дискримінація за ознакою статі», — підкреслив Віктор Градівський.
Нагадаємо, що діє Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми:
0 800 505 501
527 з мобільного
Урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України — 15-47
Відділ з питань сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації (0412) 47-01-52