Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віталій Бунечко: У Житомирській області відкрито нові простори турботи про ветеранів. ФОТО. ВІДЕО

04 Квітня 2025 • 15:54

Кіл-сть переглядів: 289

Сьогодні, 04 квітня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою та першою заступницею начальника ОВА Наталією Остапченко відвідали новий простір турботи про ветеранів, який розпочав роботу на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського. Ще один такий простір відкрився цього ж дня на території Бердичівського госпіталю ветеранів війни.

 

Проєкти реалізовано Міністерством у справах ветеранів спільно з Міністерством охорони здоров’я України за підтримки Житомирської ОВА, благодійного фонду «Повернись живим» та ПАТ «Укрнафта». Загальна вартість облаштування просторів у двох медичних закладах області склала понад 2 млн грн.

 

Під час візиту учасники візиту також поспілкувалися з українськими воїнами, які нині проходять лікування в обласній лікарні. Подякували кожному за службу та побажали швидкого одужання. Саме заради таких людей вибудовується система підтримки — щоб кожен ветеран відчував турботу й мав доступ до необхідної допомоги.

 

«Сьогодні в Житомирській області запрацювали ще два Простори турботи про ветеранів — це не просто локації, а точки опори для наших захисників і захисниць, де вони можуть отримати всю необхідну підтримку без бар’єрів і в той момент, коли вона справді потрібна. Простори турботи — це про гідність, своєчасність і підтримку, яку держава зобов’язана гарантувати кожному та кожній, хто став на захист», — наголосила Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова.

 

У нових просторах створено всі умови для надання якісної інформаційної, консультативної та психологічної підтримки військовослужбовцям і ветеранам. Особлива увага — тим, хто проходить лікування після поранень, отриманих на фронті. Саме тут також втілюються підходи програми психологічної підтримки «Ти як?», яка спрямована на вчасне виявлення емоційного стану ветеранів та надання необхідної допомоги.

 

Фахівці центрів допомагають зорієнтуватися в системі надання державної підтримки, отримати консультації та супровід із питань реабілітації, соціального захисту, освіти, працевлаштування та інших напрямів.

 

“Це ще один крок до побудови ефективної, людяної та дієвої системи підтримки тих, хто захищає нашу країну”, — підкреслив Віталій Бунечко.

Версія для друку