Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віталій Бунечко закликає жителів області дотримуватися заходів профілактики коронавірусної інфекції та не піддаватися паніці

13 Березня 2020 • 17:39

Кіл-сть переглядів: 637

На цьому наголосив голова ОДА Віталій Бунечко сьогодні, 13 березня, під час брифінгу для журналістів.

 

«На жаль, сьогодні у Радомишлі від коронавірусу померла 71-річна жінка. Її родичі знаходяться на обсервації вдома, ознак захворювання у них немає. Проведені дезінфікуючі заходи у Радомишлі у лікарні, в помешканні померлої жительки області, на вокзалі, у церкві. Закликаю всіх жителів області вживати заходів щодо недопущення поширення хвороби», – сказав голова ОДА.

 

Нагадаємо, що сьогодні на Житомирщині померла 71-річна жителька Радомишльського району від коронавірусної інфекції.

 

Також Віталій Бунечко повідомив представника ЗМІ, що наразі перевіряється інформація щодо можливого захворювання ще двох жителів в області з Андрушівського та Бердичівського районів. Обидва чоловіки мають схожу симптоматику до коронавірусу, госпіталізовані та ізольовані, у них відібрані матеріали для проведення тесту на виявлення COVID-19.

 

Житель Андрушівського району з 11 на 12 березня повернувся додому з Польщі, на кордоні пройшов температурний контроль. Проте вчора ввечері відчув ознаки знедужання і сьогодні звернувся до лікарів. У чоловіка діагностували двобічну пневмонію, яка підтверджена рентгенологічним дослідженням. Температура тіла в нормі, чекають на результати аналізів.

 

Чоловік з Бердичівського району нещодавно повернувся із відпочинку з Італії. Після того як відчув ознаки хвороби, звернувся до лікаря. Він перебуває у медзакладі в ізоляції. Також чекають на результати аналізів.

 

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик повідомив журналістам, що стан жінки з Радомишля, у якої був виявлений коронавірус, сьогодні різко погіршився внаслідок зменшення насичення крові киснем. За її станом здоров’я  слідкували обласні позаштатні інфекціоніст, пульмонолог та анестезіолог. Спочатку пацієнтка перебувала на неінвазивному обладнанні дихальної підтримки, потім здійснювали вже інвазивну підтримку, підключили до апарату штучної вентиляції легень. На жаль, вдень зафіксували смерть 71-річної жінки. Медики проводили всі потрібні дії згідно алгоритму.

 

«Наголошуємо, що люди старшого віку найвразливіші до коронавірусної інфекції», – зазначив Микола Суслик.

 

Голова ОДА повідомив, що сьогодні був створений оперативний штаб щодо недопущення поширення коронавірусу в області. У Радомишлі посилені заходи безпеки, місто патрулюють поліцейські.

 

«Не піддавайтеся паніці. Не відвідуйте місця масового перебування людей. Якщо повернулися з-за кордону, перечекайте два тижні на самоізоляції. А при виявленні будь-яких симптомів хвороби – телефонуйте до лікаря. Будьте здоровими та бережіть своїх рідних», – наголосив Віталій Бунечко.

Версія для друку