Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віталій Бунечко: Житомирщина отримала 2255 рукавів для зберігання зерна. ВІДЕО

07 Листопада 2022 • 16:26

Кіл-сть переглядів: 268

Сьогодні, 07 листопада, до Житомирської області надійшло 2255 рукавів для зберігання зерна.

 

У заході взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, т.в.о. голови обласної ради Володимир Ширма, аграрії Житомирщини та ЗМІ.

 

«Такі засоби тимчасового зберігання врожаю дозволять агропідприємствам області захистити майже 500 тисяч тонн нового врожаю», — підкреслив Віталій Бунечко.

 

Отримання такої кількості рукавів стало можливо завдяки співпраці Міністерство аграрної політики та продовольства України та Житомирської ОВА з міжнародними партнерами: продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, урядами Канади та Японії, а також австралійським благодійним фондом Minderoo Foundation. Такі засоби отримають 85 аграрних підприємств області.

 

«Питання збереження нового урожаю є частиною забезпечення продовольчої безпеки Держави. У той час, коли українське військо виборює нашу Незалежність, аграрії, зокрема й на Житомирщині, продовжують тримати свій фронт. Станом на сьогодні, в області врожай зібрано на площі 305 тисяч гектар, що складає 67% від плану. Вже намолочено 1,1 мільйона тонн зерна», — зазначив Віталій Бунечко.

 

Начальник ОВА також додав, що важливою складовою продовольчої безпеки є інфраструктура для зберігання зерна. Наразі елеватори та зерносховища підприємств області можуть вмістити понад 1,3 мільйона тонн зерна. Вочевидь, цього недостатньо для зберігання врожаю цього року. Особливо, враховуючи ускладнену через дії росії логістику експорту українського зерна. Одним зі шляхів розв’язання цієї проблеми є саме засоби тимчасового зберігання зерна, так звані рукави – довгі поліетиленові мішки місткістю до 200 тонн.

 

«Полісся працює та робить свій вагомий внесок у продовольчу безпеку України. Дякуємо нашим аграріям за наполегливу працю в надскладних умовах!», — підкреслив Віталій Бунечко.

 

Нагадаємо, що понад тисячу агропідприємств Житомирщини скористалися програмами кредитування на час війни.

 

Довідково. Станом на 07 листопада в усіх категоріях господарств області зернові та зернобобові культури зібрано на площі 305,2 тис. га, що становить 67 % до прогнозу. Так, вже намолочено 1162,7 тис. тонн зерна при середній урожайності 38,1 ц/га. До збирання ще підлягає 153,1 тис.га кукурудзи на зерно, соняшник та соя.

 

Валове виробництво зернових культур у поточному році очікується в межах 2,5 млн. тонн, що на 800,0 тис. тонн менше ніж у минулому році. Однак, навіть незважаючи на менше валове виробництво і меншу урожайність, у порівняння із попереднім роком, зібраний урожай в повній мірі здатен забезпечити не лише населення регіону, а і можливість еспорту задля отримання валютної виручки для держави та обігових коштів для аграріїв.

 

 

Версія для друку