Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віталій Бунечко зустрівся з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні

08 Липня 2022 • 11:02

Кіл-сть переглядів: 203

07 липня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко провів робочу зустріч із представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні. Також участь у зустрічі взяли заступники начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський та Юрій Денисовець, а також представники профільних структурних підрозділів облвійськадміністрації.

 

Головне питання порядку денного – посилення надання допомоги з боку ООН та підтримка важливих для Житомирщини напрямків, зокрема медицини, освіти, водозабезпечення, постачання непродовольчих товарів та створення компактних місць проживання для переселенців.

«Війна продовжує впливати на всі сфери життя та громадян, які щодня знаходяться під загрозою. Ця зустріч є дуже важливою для нас, адже співпраця з міжнародними організаціями, що підтримують Житомирщину в такий непростий час, має для нас велике значення», — наголосив Віталій Бунечко.

Також голова Житомирської ОВА зазначив, що з кінця лютого область отримала від підрозділів ООН понад 350 тонн гуманітарного вантажу.

 

За цей час  Житомирщина стала прихистком для десятків тисяч людей, які вимушено залишили власні міста та села в пошуках безпечного місця. Загалом понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у 24 громадах області. За допомогою Всесвітньої Продовольчої програми та Дитячого фонду ООН, які працювали на Житомирщині, понад 40 тисяч переселенців отримали додаткову допомогу на загальну суму майже 350 мільйонів гривень.

«Ми докладаємо всіх зусиль, щоб кожна людина, яка цього потребує, отримала необхідну допомогу – харчові продукти, медикаменти та тимчасовий прихисток. Для цього в населених пунктах області працюють гуманітарні штаби, які ефективно функціонують від початку війни», — підкреслив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, що начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко спільно зі своїм заступником Віктором Градівським долучилися до відкриття притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

 

Довідково. Місія Управління ООН з координації гуманітарних справ полягає в мобілізації та координації ефективних і принципових гуманітарних дій у партнерстві з національними та міжнародними діячами.

 

Управлінням ООН з координації гуманітарних питань  (OCHA) є частиною Секретаріату Організації Об’єднаних Націй, яка відповідає за об’єднання гуманітарних організацій для забезпечення узгодженого реагування на надзвичайні ситуації.

 

OCHA координує гуманітарну діяльність, щоб забезпечити людям, які постраждали від кризи, надає необхідну допомогу та захист. Організація працює над подоланням перешкод, що заважають отримувати гуманітарну допомогу людям, які постраждали від криз. OCHA не є оперативним агентством, яке безпосередньо займається наданням гуманітарних програм, і його додаткова цінність полягає в якості чесного посередника, фасилітатора, лідера думок і глобального захисника, що надає підтримку гуманітарній системі.

 

Виконуючи свій координаційний мандат, OCHA керується гуманітарними принципами гуманності, нейтралітету, неупередженості та незалежності, а також різноманітності, довіри, національної та місцевої власності та ґендерної рівності.

 

Версія для друку