Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Впевнена, що завдяки плідній співпраці ми будемо розвивати етнічний потенціал Житомирщини — Наталія Остапченко

17 Серпня 2021 • 14:40

Кіл-сть переглядів: 133

Сьогодні, 17 серпня, у Житомирській ОДА відбулося засідання Міжнародного круглого столу «Житомирщина багатонаціональна».

 

У заході взяли участь перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, представники етнічних меншин, громадськість за ЗМІ.

 

Метою заходу є акцентування на важливості внеску кожної існуючої у межах нашої держави етнічної меншини до розвитку її економічного, наукового та творчого потенціалу.

«Рада вітати всіх на засіданні Міжнародного круглого столу і хочу подякувати за те, що ви не забуваєте свої коріння та розвиваєте економічну і культурну складову нашої держави. Впевнена, що завдяки плідній співпраці ми будемо розвивати етнічний потенціал Житомирщини. Також хочу привітати всіх з прийдешнім Днем Незалежності України та Днем Прапора та побажати всім міцного здоров’я та добробуту»,  — сказала Наталія Остапченко.

Учасники заходу заслухали виступи представників етнічних меншин та мали змогу ознайомитись з виставкою їхніх національно-культурних досягнень. Присутні також мали змогу заслухати відеозвернення запрошених іноземних гостей — Маршалека Сілезького воєводства, представників наукових кіл Республіки Польщі та Чеської Республіки, представника ООН.

 

Міжнародний круглий стіл проводиться напередодні святкування тридцятої річниці Незалежності України, аби кожен мав змогу дізнатися про здобутки національно-культурних товариств та був упевнений у тому, що Житомирщина радо зустріне кожного, незалежно від його національності чи релігійних переконань.

 

Довідково. 

 

Сьогодні на Житомирщині існують національно-культурні товариства азербайджанців (3), білорусів (2), вірменів (1), греків (1), євреїв (1), німців (1), поляків (23), ромів (3), росіян (2), чехів (2), чеченців (1).

 

Також при Житомирській обласній державній адміністрації діє Координаційна рада національно-культурних товариств.

 

У 2020 році  за підтримки облдержадміністрації та ініціативи громадської організації «Житомирська обласна спілка поляків України» було представлено інформаційно-презентаційний альбом «Житомирщина багатонаціональна».

 

 

Версія для друку