Як отримати «Доступні ліки»? З 1 квітня лише за електронним рецептом
29 Березня 2019 • 11:44
Кіл-сть переглядів: 237
Понад два роки дії програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Так в області з 2017 року вже виписали понад 1,6 млн рецептів на доступні ліки. З 1 квітня 2019 року доступні ліки можна отримати за електронним рецептом від сімейного лікаря, з яким пацієнт підписав декларацію.
Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.
ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ?
- Зверніться до лікаря та отримайте правильновиписаний рецепт. З 1 квітня сімейні лікарі виписуватимуть електронні рецепти на доступні ліки, тому пацієнт має обов’язково підписати декларацію з лікарем про медичне обслуговування, щоб користуватися можливостями програми «Доступні ліки».
- Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
- Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.
Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).
Наразі більше 24% від загального числа торгових найменувань лікарських засобів, передбачених Програмою, відпускається без будь-якої доплати з боку пацієнта. Ще для 20% ліків, які відпускаються в межах Програми, доплата становить менше 20% від ціни препарату.
У межах програми «Доступні ліки» доступні 23 молекули (згідно з міжнародними непатентованими найменуваннями (МНН)), з яких 17 – для лікування серцево-судинних захворювань, та по 3 – для лікування цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, налічує 258 торгових найменувань генеричних лікарських засобів (оновлений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню саном на 21 січня 2019 року, затверджено наказом МОЗ України від 21 січня 2019 року у редакції наказу МОЗ України від 01 лютого 2019 року № 265).
З цих 258 торгових найменувань – 63 відшкодовуються в повному обсязі, а за решту пацієнт має доплатити різницю між вартістю обраного торгового найменування лікарського препарату та найдешевшого препарату, який є в переліку.
ДЕ ОТРИМАТИ ЛІКИ?
Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з Національною службою здоров’я України , долучилася до програми і має наліпку «Доступні ліки». Рецепт може бути отоварений у будб-якій аптеці, що долучилася до цієї програми.
Нагадаємо, що на Житомирщині за три роки дії програми «Доступні ліки» виписали понад 1,6 млн рецептів та отримали на відшкодування вартості лікарських препаратів (повне або часткове) від держави майже 65 млн грн.