Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Як працюватиме медична реформа на Житомирщині у 2018 році

16 Січня 2018 • 13:59

Кіл-сть переглядів: 371

З 1 січня 2018 року розпочалось поетапне запровадження медичної реформи в Україні – принцип «гроші ходять за пацієнтом» працюватиме для первинної ланки.

 

Це одна з головних реформ, яку Президент Петро Порошенко підписав в останні дні 2017 року.

 

Міністерства охорони здоров’я розробила детальний план впровадження медичної реформи. Тому жителі Житомирщини разом зі всіма українцями пройдуть кілька етапів реформи первинної ланки у 2018 році.

 

У січні розпочинається підготовчий період до впровадження медичної реформи – процес автономізація медичних закладів, які надають первинну допомогу.

 

Заклади охорони здоров’я мають бути реорганізовані на комунальні некомерційні підприємства, що дасть їм змогу укладати в майбутньому договори з Національною службою здоров’я та отримувати кошти з бюджету за надані послуги.

 

Впродовж перехідного періоду 2018-2019 рр. залишають обидві системи фінансування – медична субвенція і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше.

 

1 квітня – початок кампанії з вибору сімейного лікаря. Кожен громадянин України повинен буде обрати сімейного лікаря чи терапевта для себе та педіатра для своїх дітей й підписати з ними Декларацію. За кожного пацієнта лікар буде отримувати кошти від держави – по 370 грн цього року.

 

Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги повідомляє державу, що конкретний лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.

 

У червні запрацює Національна служби здоров’я, яка буде укладати договори з медичними закладами на надання медичних послуг від імені держави.

 

З липня почне діяти нова модель фінансування медичних закладів, які надають допомогу на первинній ланці. Поступове включення закладів у процес реформування.

 

Жовтень та грудень – це друге і третє «вікно можливостей» для закладів первинної допомоги укласти контракт з Національною службою здоров’я та перейти на з субвенції на прямі виплати за пацієнтів.

 

У 2019 році відбудеться реформування спеціалізованої медичної допомоги, а в 2020 – високоспеціалізованої медичної допомоги.

Версія для друку