Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Які переваги отримують учасники ОСББ?

10 Березня 2016 • 14:54

Кіл-сть переглядів: 1 855

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ – неприбуткова юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об’єднань. Створюється власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та територію.

 

ОСББ створюється на основі права сумісної власності і представляє лише співвласників нерухомості, щоб самостійно вирішувати – хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (квартплата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення, куди витрачати гроші тощо. Ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку.

  

Переваги об’єднання:

 

– самостійна участь у формуванні свого бюджету;

 

 – визначення об’ємів внесків на зміст будинку;

 

– вибір представників робочих спеціальностей, які робитимуть ремонтні роботи, підрядників (вивезення сміття, дезінфекція та ін.) і умови роботи з ними, вплив на якість послуг, що робляться ними, самостійне визначення черговості робіт по поточному ремонту будинку;

 

– отримання 40% компенсації від держави для проведення енергоефективних заходів.

 

В результаті:

 

1. Підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління загальною власністю, покращується житлово-комунальне обслуговування.

 

2. Колишній власник зобов’язаний взяти участь в першому після приватизації капітальному ремонті будинку – створення ОСББ «притягує» з місцевого і державного бюджетів кошти на капітальний ремонт будинку.

 

3. З ОСББ співвласники будинку набувають повноцінного представника своїх інтересів, як перед державними органами, так і перед комунальними службами і іншими юридичними особами.

 

4. ОСББ гарантовано отримує прибудинкову територію у власність або в оренду.

 

5. Залучення додаткового доходу на зміст будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж «поглиналися» ЖЕК (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет-зв’язки, парковка у дворі та інше).

  

Довідково: Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» мешканці багатоквартирних будинків повинні об’єднатись у власне ОСББ до 1 липня 2016 року. Згідно із Законом монополія ЖЕКів або будинкоуправляючих компаній на надання житлово-комунальних послуг закінчиться в липні цього року.

 

У разі якщо жителі багатоповерхівок не створять власне ОСББ, вони вступатимуть в об’єднання, яке їм запропонують місцеві органи виконавчої влади.

 

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).

 

Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг.

Версія для друку