Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Юрій Денисовець провів нараду з освітянами області з питань підготовки закладів освіти області до 2022/23 навчального року

22 Липня 2022 • 10:40

Кіл-сть переглядів: 386

21 липня заступник начальника Житомирської ОВА очолив онлайн-нараду, під час якої учасники розглянули питання підготовки закладів освіти до початку 2022-2023 навчального року, створення безпечних умов перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них із урахуванням збройної агресії рф.

 

Також участь у заході взяли представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА, представники силових структур та правоохоронці.

 

Як зазначив Юрій Денисовець, наразі спільне пріоритетне завдання для усіх гілок влади та освітян — створити максимально безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу.

«Нині в усіх 66 територіальних громадах області триває робота комісій з обстеження закладів освіти, до яких залучені представники місцевих органів управління освітою, фахівці місцевих підрозділів ДСНС, Нацполіції, фахівці із питань цивільного захисту», — зазначив Юрій Денисовець.

Першочергові завдання, які повинні бути вирішені до початку нового навчального року це:

 

  • перевірка готовність наявного фонду захисних споруд цивільного захисту та створення нових;
  • облаштування найпростіших укриттів в закладах або використовувати укриття інших суб’єктів господарювання у найближчій доступності та укладання відповідних угод;
  • формування у них запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів;
  • перевірка прилеглих територій закладів освіти на наявність вибухових чи підозрілих предметів;
  • перевірка готовності локальних та об’єктових систем оповіщення;
  • приведення евакуаційних шляхів у відповідність до вимог законодавства;
  • проведення тренування дій при оголошенні сигналу «Повітряна тривога».

 

За результатами проведеної роботи буде визначено формат навчання окремо для кожного закладу освіти.

«Безперечно, не всі заклади освіти з першого вересня зможуть розпочати освітній процес повноцінно у форматі офлайн. Навіть, якщо є укриття, то чи вистачає в ньому місця на всіх учасників освітнього процесу? Тому потрібно опрацьовувати і змінну, і змішану, і дистанційну форми навчання. Пам’ятаймо, що безпека – на першому місці!», — підкреслив заступник начальника ОВА.

Довідково. На сьогодні мережа закладів освіти області налічує 1321 заклад, у тому числі: 570 закладів загальної середньої освіти, 642 заклади дошкільної освіти, 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 29 закладів вищої та фахової передвищої освіти, 62 заклади  позашкільної освіти.

 

Станом на 21 липня 700 закладів освіти області або 52 % від загальної кількості мають укриття різного типу (сховища, протирадіаційні, найпростіші тощо).

 

З 570 закладів загальної середньої освіти 412 (72 % від загальної кількості) мають укриття різного типу.

 

Версія для друку