Юрій Денисовець зустрівся з представниками національно-культурних товариств Житомирщини
21 Лютого 2022 • 17:00
Кіл-сть переглядів: 459
Сьогодні, 21 лютого, весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. З нагоди відзначення цього свята заступник голови Житомирської облдержадміністрації Юрій Денисовець провів тематичний захід за участі національно-культурних товариств області (НКТ).
До заходу також долучилися представники профільних структурних підрозділів ОДА та викладач Житомирського державного університету ім. Івана Франка Галина Гримашевич.
Мета заходу – відзначити важливість збереження мови і культури етнічних батьківщин НКТ та української мови як об’єднуючого фактора для всіх національних спільнот Житомирщини.
«Цей день відзначається щороку, аби скерувати увагу на меншини з близько 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Сьогодні у залі присутні представники національно-культурних товариств вірмен, німців, поляків, ромів, чехів, чеченців та інших національностей, які проживають на Житомирщині», – зазначив Юрій Денисовець.
Заступник голови ОДА також додав, що всі наші національні меншини знають, шанують і розмовляють українською мовою. При цьому їхні національні мови ідентифікують їх як чехів, німців, поляків і т.д.
«Саме національні культури дають можливість вам відчути свою приналежність до своєї етнічної батьківщини, залишаючись громадянами України. В цьому і полягає єдність громадян України: всі – різні, всі – рівні. Рівні перед обов’язками і правами в Українській державі, яка стала другою батьківщиною для вас», – наголосив Юрій Денисовець.
Учасники заходу мали гарну нагоду почути мови різних народів та дізнатися про неї цікаві факти.
Також представники національно-культурних товариств Житомирщини розповіли про видатних постатей етнічної батьківщини – поетів, письменників, громадських та інших діячів.
А учениця ЗОШ № 5 Любов Паламарчук продекламувала вірш чеського поета, письменника й перекладача Йозефа-Вацлава Сладека «Чехія».
Нагадаємо, що Юрій Денисовець вшанував пам’ять учасників Революції Гідності.
Довідково. Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на 20 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі. Юнеско прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.