Юрій Стець: Україна потребує розвитку інформаційного простору та налагодження комунікації між владою та суспільством
14 Червня 2016 • 06:41
Кіл-сть переглядів: 651
10 червня відбулася конференція #UA_IS «Становлення інформаційного суспільства України: держава, суспільство, приватний сектор», організована Міністерством інформаційної політики України.
В умовах гібридної війни, що ведеться зараз проти України, нагальною потребою стає не тільки розвиток інформаційного простору в країні, але й реформи в інформаційній сфері.
Наразі серед найголовніших задач МІП є реформа урядових комунікацій, мета якої вибудувати ефективну систему взаємодії між різними гілками влади та суспільством. На цьому наголосив, відкриваючи конференцію, Міністр інформаційної політики Юрій Стець.
«Робота з інформацією є найбільш нагальною потребою під час сьогоднішніх викликів у нашому суспільстві. Метою конференції є донесення до цільової аудиторії інформації про основні проблеми та виклики, на які потрібно вчасно реагувати, об’єднувати зусилля усім ключовим гравцям інформаційного простору держави для їх вирішення», – сказав Міністр інформаційної політики.
Як зазначив на конференції заступник голови Адміністрації Президента Ростислав Павленко, це особливо важливо з огляду на те, що зараз проти України ведеться гібридна війна, яка може набувати різноманітних форм. Таким чином, особливого значення набувають не тільки інформація та засоби, якими вони доносяться до суспільства, а й те, яким чином держава доносить до людей суспільно значущі меседжі.
«Питання щодо носіїв неодмінно викликають питання довіри: як створюється довіра між тим, хто говорить і тим, хто слухає, як оцінюється аудиторія. Якщо говорити про побудову довіри, то неодмінно виникає питання стратегії – яку ціль ставити в комунікації, якими засобами вона досягається», – наголосив Ростислав Павленко.
На важливості створення такої стратегії наголосила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар. За її словами, зараз суспільство і експертне середовище по-різному оцінюють дії влади. І цей розрив полягає, в тому числі, і у відсутності діалогу між владними інституціями і суспільством. Не останню роль в цьому відіграють ЗМІ, які багато в чому керуються позицією своїх власників.