«За децентралізацією – майбутнє», – Петро Порошенко
25 Червня 2015 • 10:47
Кіл-сть переглядів: 789
Національна рада реформ під головуванням Президента 23 червня обговорила впровадження реформи з децентралізації.
«За децентралізацією – майбутнє», – наголосив Глава держави та повідомив, що модель вибудувана на базі польської моделі, яка довела свою ефективність у сусідній країні.
Говорячи про сутність реформи децентралізації, Президент пояснив значення терміну «субсидіарність»: «Це не субсидії комусь виплачуються з гори. Це навпаки: скільки можна взяти влади – стільки цієї влади треба залишити громаді, як першому, базовому рівню місцевого самоврядування». «Реальні гроші мають надійти до громади», – наголосив Петро Порошенко.
Голова держави констатував, що перший важливий крок вже зроблено – внесено зміни до Бюджетного кодексу. На сьогоднішній день ефективна співпраця Президента, Уряду, парламентської коаліції дозволила вже мати перші бюджетні результати децентралізації, перша статистика, за якою до 40 відсотків збільшилася фінансова база місцевих бюджетів.
Створено абсолютно добровільний механізм об’єднання громад. «Ніякий чиновник указуючим перстом згори не буде тиснути або наполегливо рекомендувати щодо об’єднання. Це – право громадянина. Хочеш жити, як зараз, – не об’єднуйся. Але будеш збирати з села 100-200 тисяч гривень річного бюджету, і цього вистачать лише на те, щоб утримувати сільського голову. Ніяких змін не відбудеться», – зазначив Глава держави.
Також не буде дозволено «жодної федералізації». Питання оборони, безпеки держави, громадського порядку, зовнішніх відносин, ключові питання, які тримають цілісність і вертикаль влади в державі, будуть віднесені виключно до компетенції державної влади.
За словами Петра Порошенка до ранку п’ятниці надійде письмовий висновок Венеціанської комісії. Глава держави звернувся до голови Конституційної Комісії Володимира Гройсмана одразу ж обговорити і затвердили запропоновані законопроекти.
На розгляд депутатів буде винесено чотири першочергові питання, які потребують змін до Конституції. Крім децентралізації, це також питання судової реформи, у якому, як сказав Президент, сто відсотків зауважень і рекомендацій Ради Європи, Венеціанської комісії, Конституційна Комісія має намір врахувати. Також Парламент має затвердити зміни до Конституцій щодо депутатської та суддівської недоторканності.