Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Заборона на вилов щуки з 15 лютого по 31 березня 2025 року

05 Лютого 2025 • 13:21

Кіл-сть переглядів: 87

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу. Починаючи з 15 лютого по 31 березня 2025 року, відповідно до Правил любительського рибальства, на всіх водних об’єктах Житомирської та Рівненської областей діє заборона на вилов щуки на період нересту.

 

Ця заборона зумовлена особливостями розмноження цього виду риб. Щука починає нереститися за температури води 3-5°C, що є нижчою, ніж у більшості інших видів риб. Для успішного відтворення популяції щуки важливо охороняти її не тільки під час самого нересту, але й у переднерестовий період. Адже перед відкладанням ікри щука здійснює міграції, під час яких вона стає особливо вразливою до вилову.

 

Вилов щуки під час нерестової заборони тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. За кожну незаконно виловлену щуку нараховується шкода у розмірі 3468 грн.

 

Також можливий адміністративний штраф у розмірі до 3400 грн. Повторне заподіяння шкоди та грубе порушення правил риболовлі тягне за собою кримінальну відповідальність.

 

Нагадуємо, що наразі на території областей діє заборона на риболовлю в зимувальних ямах до початку весняно-літнього нерестового періоду 2025 року.

 

Протягом усього періоду заборон Екоінспекцією здійснюватиметься посилений контроль за додержанням Правил любительського та спортивного рибальства та законність продажу водних біоресурсів.

 

Довідково: Початок нересту щуки залежить від регіону її проживання та температури води. Як тільки вона прогрівається до 6-7 градусів за Цельсієм, щука приступає до розмноження. У той час, як мальки решти риб тільки з’являються на світ, мальки щуки вже перетворюються на справжніх хижаків, що починають полювати на молодняк, який щойно вилупився. 

 

Щука – унікальна риба. Якщо температура води не досягла необхідної позначки, вона може стримати природні позиви та відкласти початок ікромету. При цьому варто зазначити, що у водоймах зі стоячою водою нерест зазвичай відбувається на пару тижнів пізніше. Тому початок дії заборони лову щуки — 15 лютого. На відтворення потомства відводиться майже 45 днів. Охоронні заходи пов’язані з початком нересту цього виду. 

 

Щука йде на нерест раніше за інших риб, оскільки вона не така вимоглива до прогріву води, а іноді нереститься навіть під кригою. Ця прісноводна хижачка дуже важлива для балансу іхтіофауни, вона є своєрідним регулятором: знищує малоцінну дрібноту, хворих та ослаблених риб, що сприяє кращому зростанню цінних видів та оздоровленню їх популяцій.

 

Інформація Державна екологічна інспекція Поліського округу

Версія для друку