Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Жителів Житомирщини запрошують долучитися до флешмобу «Історія моєї вишиванки»

15 Травня 2020 • 12:40

Кіл-сть переглядів: 2 191

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки департамент культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації запрошує долучитися жителів області до флешмобу «Історія моєї вишиванки». 16 травня – Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

 

Кожен бажаючий може взяти участь у флешмобі. Для цього потрібно на своїй сторінці у мережі Фейсбук розмістити фото у вишиванці та написати коротку історію своєї вишиванки. Обов’язковою умовою є позначення допису хештегом #історія_моєї_вишиванки. Також на фото потрібно позначити сторінку департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА.

 

Переможців онлайн-конкурсу оберуть 21 травня 2020 року – у День вишиванки в Україні.

 

День вишиванки в Україні щороку відзначається в третій четвер травня. Цього року – 21 травня. Вишиванка – символ української національної культури. День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове свято, покликане сприянню єдності та культурному відродженню українського народу.

 

Довідково. Засновницею всеукраїнського свята вишиванки є письменниця Леся Воронюк, якій належить крилатий вислів: «Вишиванка – це генетичний код нації».

 

Так у 2006 році чернівецькі студенти вирішили разом прийти на пари у вишитих сорочках. Ініціативу тодішньої студентки Лесі Воронюк спершу підтримали десяток друзів та пару викладачів. А вже наступного року до дня української вишиванки долучились вузи та колективи не лише Чернівців та області, а всієї України.

 

Патріотичне свято охоче підхопила українська діаспора. Зараз всеукраїнський день вишиванки став міжнародним святом, яке відзначають понад 50 країн усього світу. Так простий флешмоб студентів перетворився на могутній патріотичний рух серед українців усього світу.

 

 

Версія для друку