Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирщина розширюватиме співпрацю зі Словенією

10 Березня 2016 • 14:18

Кіл-сть переглядів: 865

Житомир сьогодні, 10 березня, відвідали представники Республіки Словенія: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Наташа Прах, Почесний консул Республіки Словенія в Україні Майя Мартиненко, Радник з економічних питань Посольства Республіки Словенія в Україні Тарас Притула.

 

У рамках робочого візиту гості зустрілися з представниками підприємств області, Житомирської торгово-промислової палати.

 

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Олексій Шатило наголосив, що такі зустрічі є дуже важливими для обох сторін: «Ми повинні зробити так, аби кожен отримав свій ефект від співпраці, що має принести позитивні результати і дати додатковий поштовх в розвитку обох сторін. У наших намірах розвивати співробітництво у всіх сферах».

 

«Нашим основним завданням є розвиток економічних зв’язків, – зазначила Наташа Прах. – Я думаю, що це не остання наша зустріч. Ми хочемо почути всі пропозиції, зауваження, варіанти співпраці з нашою країною».

 

Представники бізнесу Житомирщини цікавилися не лише економічною співпрацею зі Словенією, але й можливістю обміну досвідом у різних сферах, таких як енергоефективність, лісопереробка тощо.

 

Пані Наташа Прах зауважила про те, що, незважаючи на невелику кількість підприємств-партнерів у Житомирській області, Словенія сподівається на розширення співпраці та збільшення товарообороту.

 

Довідково:

 

Зовнішньоторговельний оборот області з Республікою Словенія за 2015 рік склав 654,4 тис. дол. США. Обсяг експорту порівняно з 2014 роком зменшився на 2,2% та склав – 433,8 тис. дол. США. Основними статтям експорту є вироби з чорних металів – 62,3% та деревина і вироби з деревини – 37,2%.

 

Обсяг імпорту становив 220,6 тис. дол. США. У структурі імпорту найбільша частка припадає на котли та машини – 84,5%, і вату – 11,9%.

Версія для друку