Житомирщина – у лідерах областей за формуванням спроможних територіальних громад. Рейтинг Мінрегіону
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2018_02/OTG.png)
23 Червня 2017 • 07:47
Кіл-сть переглядів: 577
Житомирська область займає 2 місце у рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад.
Рейтинг оприлюднив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час Координаційної зустрічі «Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні: успіхи та перспективи».
При визначенні Мінрегіоном аналізувалися 4 параметри:
- «Кількість ОТГ» (враховувалися і дані тих громад, документи яких станом на 16.06.2017 року перебувають в ЦВК для призначення перших виборів»,
- «Площа ОТГ»,
- «Територіальні громади (місцеві ради), що об’єдналися»,
- «Кількість ОТГ з чисельністю менше 5 тис. осіб».
Місцевих рад, які об’єдналися у громади, найбільше у Житомирській області – 301.
За словами Геннадія Зубка, окрім згаданих параметрів, запроваджується фінансовий моніторинг спроможності ОТГ. «Перший показник – обсяги у бюджеті громади власних ресурсів на одного мешканця. Він дозволяє бачити перспективу доходів за рахунок обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий показник – залежність громади від фінансування із держбюджету, рівень її економічної самодостатності. І третій – це витрати громади на управлінський персонал. Ефективність влади визначається якістю життя у громаді. Якщо зростають доходи на управлінський персонал, мають зростати і видатки на інфраструктурний розвиток», – зазначив Геннадій Зубко.
Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич наголосив:
«Зараз я ставлю завдання не щодо кількості ОТГ, а якості та охоплення території. Ми поставили перед собою досить амбітне завдання – щоб як мінімум 80% території області було охоплено ОТГ. І ми його виконуємо. Вже зараз об’єднані громади показують приклад іншим, як можна жити після об’єднання, коли бюджети громад зростають у 7 разів (власні надходження у 3 рази), коли відновлюються закинуті на десятки років садочки, осучаснюються школи, будуються дороги, утеплюються соціальні об’єкти, відкриваються ЦНАПи».