Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирщина з гордістю вшановує пам’ять славетного земляка, – Віталій Бунечко на урочистостях до дня народження Сергія Корольова

12 Січня 2022 • 11:44

Кіл-сть переглядів: 180

Сьогодні, 12 січня, Житомирщина відзначає 115-ту річницю від дня народження видатного вченого і конструктора у галузі ракетобудування й космонавтики, головного конструктора перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова.

 

Так, у Житомирі відбулися урочистості, участь у яких взяли голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко та його заступник Юрій Денисовець, заступники голови обласної ради Олег Дзюбенко та Володимир Ширма, представники структурних підрозділів ОДА та міської ради, громадськість та ЗМІ.

 

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Сергію Корольову та бюсту всесвітньо відомого вченого, а також долучилися до урочистостей в експозиції «Космос» Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова.

 

Також сьогодні у рамках відзначення ювілейної дати у Поліському національному університеті буде презентовано результати діяльності інноваційно-космічного кластеру «Полісся».

 

Нагадаємо, що до 115-річчя з дня народження Сергія Корольова 11 січня у Державному архіві Житомирської області відкрилася онлайн-виставка архівних документів.  

 

Довідково. Сергій Павлович Корольов народився 12 сiчня 1907 року в м. Житомирi в родинi вчителiв. З десятилiтнього вiку виховувався вiтчимом, iнженером-механiком за спецiальністю.

 

Під його керівництвом створено багато геофізичних і балістичних ракет, запущені перші у світі міжконтинентальна балістична ракета, ракета-носій «Восток» та її модифікації, здійснені польоти космічних кораблів, зокрема, вперше в історії пілотованих людиною та з виходом людини у відкритий космічний простір; створені перші космічні апарати серій «Місяць», «Венера», «Марс», «Зонд», штучні супутники «Електрон», «Блискавка-1»; розроблений проєкт космічного корабля «Союз».

 

Сергій Корольов виховав численних послідовників – учених та інженерів. У Житомирі засновано стипендії імені С.П. Корольова для студентів вищих навчальних закладів, на його честь названо багато навчальних закладів, міст та вулиць, зокрема Житомирський військовий інститут носить ім’я видатного житомирянина.

 

Версія для друку