Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Житомирська область серед пілотних областей із надання послуги раннього втручання, – Віктор Градівський

08 Жовтня 2021 • 15:17

Кіл-сть переглядів: 188

Сьогодні, 08 жовтня, відбулася робоча нарада з питань раннього втручання.

 

У нараді взяли участь заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Градівський та керівники профільних структурних підрозділів ОДА.

 

За інформацією Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики України, у десяти пілотних областях України понад 18 тисяч сімей потенційно потребують послуги раннього втручання.

 

Учасники наради розглянули питання створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя.

 

Метою створення системи є раннє виявлення командою спеціалістів різного профілю проблем зі здоров’ям та розвитком дитини, вчасне та оперативне надання їй допомоги, що дозволяє знизити інвалідизацію дитини в майбутньому. Система поєднує медичну, психологічну, соціальну, освітню допомогу та надається, насамперед, дітям перших років життя.

 

Також для забезпечення діяльності центрів раннього втручання в усіх регіонах України Урядом у травні поточного року схвалено Концепцію створення та розвитку системи раннього втручання, а у вересні – затверджений план заходів щодо реалізації Концепції на період до 2026 року.

 

На місцевому рівні впровадження системи раннього втручання буде забезпечуватись шляхом координації роботи закладів різного відомчого підпорядкування, а також активним залученням до цього процесу недержавних організацій.

 

Довідково. У 2020 році в пілотних областях послугу раннього втручання отримувало майже 2 тис. сімей із дітьми, а надавало – 43 заклади різного відомчого підпорядкування (Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України) та недержавні організації.

 

Нагадаємо, що на Житомирщині діє програма розвитку системи освіти, яка передбачає навчання та виховання дітей з особливими потребами.

 

 

Версія для друку