Житомирська ОДА висловлює співчуття рідним заслуженого артиста України Ярослава Теплого
08 Лютого 2022 • 14:43
Кіл-сть переглядів: 481
“Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка глибоко сумує з приводу передчасної смерті випускника коледжу, талановитого музиканта, відданого патріота, заслуженого артиста України, керівника та соліста дуету «Червоне та чорне» Ярослава ТЕПЛОГО”, – йдеться у повідомленні.
Керівництво Житомирської облдержадміністрації висловлює щирі співчуття рідним та близьким Ярослава Теплого у зв’язку із втратою!
Теплий Ярослав Васильович народився у 1961 році в місті Івано-Франківськ.
Працював у галузі культури та мистецтв із 1979 року. З 1982 року – в Чуднівському будинку культури Житомирської області, де разом із дружиною Валентиною Теплою створили вокальний дует “Червоне та чорне”. З цього часу, працюючи як професійний соліст-вокаліст у жанрі дуету, вів активну гастрольно-концертну діяльність.
З 1983 по 1988 роки навчався в Рівненському інституті культури, де оволодів методиками постановки голосу та вокально-хорового співу.
У 1983-1986 роках керував вокально-хоровими колективами в м. Житомирі та смт Народичі, а з 1986 року на пропозицію Житомирського обласного управління культури очолив Поліський ансамбль пісні та танцю Житомирського МБК.
Дует “Червоне та чорне” – лауреат міжнародного фестивалю родинної творчості “Мелодія двох сердець” (2000 рік), лауреат міжнародного фестивалю української культури в м. Сопот (Польща, 1993 рік), володар Гран Прі Міжнародного конкурсу “Пісні Тихого океану” (1990 рік), а Ярослав Теплий був визнаний ще й кращим композитором цього конкурсу.
Як композитор, Ярослав Теплий – переможець Всеукраїнського конкурсу трагічної пісні “На Чорнобиль журавлі летіли”. Його вокальні твори увійшли до збірок “Пісня долю вишила”, “Тривоги зраненої кобзи” які видані видавництвом “Музична Україна”.
Велика роль Ярослава Теплого у дослідженні, вивченні та популяризації народної творчості такої етнографічної групи українців як лемки. Результатом цілеспрямованої та плідної роботи в цьому напрямку стає своєрідна “Антологія української лемківської народної та сучасної пісні”.
У творчому доробку дуету “Червоне та чорне” – дев’ять пісенних аудіо альбомів і CD та перший український лемківський музичний фільм “Червоне та чорне: лемківської долі кольори” Автор етнокультурологічної монографії – книги “Українська Атлантида”.
З 2002 по 2009 року – організатор, режисер-постановник, автор сценарію та ведучий Поліського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів-інтернаціоналістів “Розстріляна молодість”, котрий проводиться до річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан і до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З 2010 року фестиваль має статус Всеукраїнського.
Дякуючи багатогранному таланту Ярослава Теплого, багато людей у різних куточках нашої планети приєдналися до скарбниці найкращих зразків пісенної творчості України.