Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирські лісгоспи оприлюднили інформацію про рубки

20 Січня 2016 • 09:33

Кіл-сть переглядів: 621

Відтепер інформацію про всі рубки, які проводять державні лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, можна дізнатися з офіційного веб-сайту облуправління.

 

«Іншими словами, кожному, хто зацікавиться, чи законно ведеться вирубування деревини на території держлісфонду, варто лише дізнатися, на території  якого лісгоспу ведеться рубка, в якому лісництві та кварталі, – роз’яснює начальник управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. –  Далі – зайти на сайт управління і там перевірити, чи зазначено цей виділ у переліку ділянок, на які уже виписані лісорубні квитки. Якщо така інформація є – то це означає,  що лісгосп має на це усі необхідні дозвільні документи і освоєння лісосіки ведеться на законних підставах. Якщо ж такої інформації не виявиться – можливо, присутній факт  лісопорушення».

 

Таким чином лісівники ще раз демонструють відкритість та прозорість своєї діяльності. Адже в народі чомусь побутує думка, що якщо з лісу везуть автомобілями ліс – це означає, що його безконтрольно вирубують або крадуть. Однак визначити законність або незаконність рубки можна лише перевіривши ряд документів.

 

«Жоден наш лісгосп не дозволить собі вирубувати ліс, не маючи на те відповідних дозволів, – запевнює Андрій Курінський. – Адже обсяги щорічних рубок головного користування та рубок догляду визначають не лісівники, а спеціально уповноважений державою орган. Окрім того, цього року лісогосподарські підприємства області проводять сертифікацію лісів відповідно до європейських стандартів. Отриманий сертифікат засвідчуватиме, що продукція  надходить із лісів, господарювання в яких здійснюється на принципах невиснажливого, постійного та безперервного лісокористування, що при ведені лісового господарства враховуються питання охорони довкілля і збереження біологічного різноманіття та інтереси працівників лісогосподарського підприємства і місцевого населення».

Версія для друку