Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирський ОЦКПХ наголошує: вчасне тестування запобігає поширенню COVID-19

18 Листопада 2022 • 14:35

Кіл-сть переглядів: 275

Турбота про своє та здоров’я близьких – це обов’язок кожного під час війни. Тому у разі появи симптомів ГРВІ необхідно зробити тест на COVID-19, щоб встановити точний діагноз. Лише так можна подбати про себе і близьких, запобігти новим спалахам захворювання і не навантажувати систему охорони здоров’я.

 

Фахівці Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України наголошують, що вчасне тестування захищає ваших близьких і людей із груп ризику, стримує розповсюдження хвороби.

 

У разі появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю тощо):

 

зателефонуйте сімейному лікарю або зверніться в найближчий медичний заклад;

 

отримайте направлення на безоплатне тестування або швидкий тест.

 

Самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів через 5 днів із дати їх виникнення або з дати позитивного результату тестування.

 

У разі появи симптомів ГРВІ – зробіть безоплатне тестування.

 

Нині доступні 2 типи тестування на COVID-19:

 

ПЛР-тести. Їхня чутливість найбільша в період між 7 і 14 днями після інфікування. Для дослідження береться мазок із носа і ротоглотки;

 

швидкі тести на визначення антигену SARS-CoV-2. Їх використовують на ранніх стадіях захворювання і виявляють у вірусі певний білок на основі зразка з носа або носоглотки. Перевагою цих тестів є швидке та легке виконання (результат готовий через 15-30 хвилин). Проте точність – зазвичай нижча. Результати таких тестів найбільш достовірні в умовах інтенсивної циркуляції вірусу серед населення й у тих випадках, коли зразок матеріалу береться в період найбільшої заразності носія інфекції. Якщо експрес-тест виявився позитивним, то підтвердження методом ПЛР не є обов’язковим.

 

Швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 може безоплатно зробити сімейний лікар людям із підозрою на COVID-19 чи з ознаками інших ГРВІ.  Також в аптеках можна придбати експрес-тести на COVID-19, які можна зробити вдома. Вони теж визначають антиген вірусу SARS-CoV-2 у зразку мазка з носоглотки. Зверніть увагу, що їхній результат не є підставою для встановлення заключного діагнозу. Щоб встановити діагноз та за потреби отримати листок про непрацездатність — зверніться до свого сімейного лікаря.

 

У разі виникнення питань – телефонуйте на «гарячу лінію» Міністерства охорони здоров’я: 0-800-60-20- 19.

 

Більше інформації про різновиди тестування на COVID-19: https://covid19.gov.ua/chasti-pytannia-faq

 

Нагадаємо, що за минулий тиждень на Житомирщині зареєстровано 286 нових випадків захворювання на COVID-19.

 

Версія для друку