Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Зміни в процедурі створення ОСББ

22 Липня 2015 • 09:41

Кіл-сть переглядів: 992

З 1 липня 2015 року вступив в силу Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» №417-VIII, який передбачає зміни в процедурі створення ОСББ.

 

За інформацією Житомирської міської ради, житомиряни щоденно звертаються до управління муніципального розвитку за консультацією щодо змін в законодавстві. Власники квартир будинку починають розуміти важливість створення ОСББ, як основної форми управління будинком, яка дасть можливість  відстоювати свої інтереси та приймати рішення корисні для свого будинку.

 

Для створення об’єднання скликаються установчі збори. Повідомлення про проведення зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення зборів. Направляється воно в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.

 

Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.

 

Кожний співвласник під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

 

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. В результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення, у разі не набрання кількості голосів «за» або «проти», проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах.

 

Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Підраховуючи враховуються  голоси подані співвласниками під час проведення установчих зборів і письмового опитування. Оформляється рішення особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату («за» чи «проти»).

 

Державна реєстрація об’єднання проводиться у порядку, встановленому законом і вважається утвореним з дня його реєстрації.

 

З початку 2015 року в місті Житомирі створено 8 ОСББ, для порівняння, таку кількість об’єднань було створено за 3 попередні роки загалом (2012-2014 рр.).

 

Станом на 20.07.2015 року офіційно зареєстровано 65 ОСББ, ще 3 об’єднання на стадії підготовки документів для реєстрації та 20 ініціативних груп, які виявили бажання створити ОСББ та вивчають варіанти створення об’єднань у своїх будинках.

Версія для друку