Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Зроблено в Україні: 24 підприємства Житомирської області скористалося грантовими програмами

18 Лютого 2025 • 11:33

Кіл-сть переглядів: 140

У 2025 році держава продовжує надавати виробникам переробної промисловості гранти для модернізації та розширення виробництва. З 15 лютого підприємства можуть подавати заявки на фінансування.

 

 

Програма грантів для переробних підприємств є частиною економічної політики «Зроблено в Україні».

 

 

Відповідно до умов програми, підприємства переробної промисловості, в тому числі харчові, можуть залучити до 8 млн грантових коштів за умови створення від 5 робочих місць незалежно від розміру гранту.

 

 

Подати заявку на фінансування можна в електронному вигляді через портал Дія.

 

 

З початку дії програми, нею скористалися 24 підприємства Житомирської області, які залучили на власний розвиток понад 135 млн грн грантової підтримки. Зокрема, у минулому році 15 підприємств регіону отримали майже 72 млн грн, з яких 9 підприємств агропромислового комплексу було профінансовано на 48,1 млн грн.

 

 

Отримані грантова підтримка на розвиток переробної промисловості дозволить українським підприємства оновити власне обладнання, модернізувати процес переробки сировини, розширити асортимент власної продукції та створити нові робочі місця.

 

 

Хто може отримати грант?

 

Отримати кошти можуть виробники харчових продуктів, меблів, хімічної продукції, металовиробів, підприємства деревообробної та текстильної промисловості, а також інших категорій (КВЕД С). Подати заявку можуть всі підприємці, окрім тих, що працюють на тимчасово окупованих територіях.

 

 

Вимоги: бізнес має створити від 5 робочих місць і працювати щонайменше три роки, щоб повернути кошти через податки. Бізнес-план підприємства оцінює банк, рішення щодо видачі гранту ухвалює Міністерство економіки.

 

 

Куди можна спрямувати кошти?

 

 

Грант можна використати на придбання, доставку, монтаж та запуск виробничого обладнання, включно з програмним забезпеченням.

 

 

Умови програми

 

 

Формат — співфінансування, тобто кошти вкладає і держава, і виробник. Для більшості регіонів передбачено співфінансування 50/50.  З 2024 року для виробників безпілотників, поліграфії та підприємств у зонах бойових дій, де працюють державні електронні реєстри без визначеної дати завершення таких дій, діють пільгові умови співфінансування —  держава вкладає 80%, а  ще 20% сплачують ініціатори проєкту.  Максимальна сума гранту – 8 мільйонів гривень.

 

 

Програма грантів для переробних підприємств є частиною економічної політики «Зроблено в Україні». Дізнатись більше про умови програми та подати заявку можна за посиланням.

Версія для друку