Розпорядження № 422 від 12.12.2016
19 Грудня 2016 • 15:44
Кіл-сть переглядів: 172
УКРАЇНА ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови обласної державної адміністрації
|
12.12.2016
|
№ 422 |
Про основні завдання цивільного захисту області на 2017 рік
|
У 2016 році завдання з підготовки цивільного захисту (ЦЗ) області та план заходів, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 23.12.2015 № 425, в основному виконані.
Проведені перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, пожежної та техногенної безпеки, навчання та тренування з органами управління і силами ЦЗ підтвердили їх спроможність вирішувати завдання за призначенням.
У навчально-методичному центрі ЦЗ та безпеки життєдіяльності пройшли підготовку 1593 особи, що складає 100% від плану комплектування.
Проведено комплекс заходів щодо підтримання в готовності до використання за призначенням пунктів управління, системи централізованого оповіщення області, захисних споруд ЦЗ.
Вживалися відповідні заходи щодо поліпшення рівня матеріального забезпечення із запобігання та ліквідації наслідків НС.
На належному рівні завдання з ЦЗ виконувалися у містах Житомирі, Коростені, Бердичеві, Коростенському, Овруцькому, Новоград-Волинському, Хорошівському, Лугинському, Попільнянському, Романівському районах, а також спеціалізованими службами ЦЗ області: енергетики, протипожежною, медичною.
Недостатньо проводилася робота щодо виконання цих завдань у Пулинському, Ружинському, Олевському та Житомирському районах.
У той же час ряд завдань залишилися невиконаними.
В області для укриття населення знаходиться на обліку 1135 захисних споруд ЦЗ, у тому числі 127 сховищ та 1008 протирадіаційних укриттів, з яких 65(6%) готові до використання за призначенням, 615 (54%) – обмежено готові, 455 (40%) – не готові. Для укриття населення області може бути використано понад 2124 найпростіших укриттів (підвали, паркінги, підземні переходи тощо), в яких може розміститися 590 тис. чоловік.
Забезпеченість працівників хімічно небезпечних об’єктів засобами радіаційного і хімічного захисту складає 103% (за станом на 2015 рік – 97,5%), працівників підприємств, які потрапляють в зону можливого хімічного забруднення – 56%, забезпеченість населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення – 18%, що свідчить про недостатню проведену роботу у цій сфері.
Не проводилася робота щодо модернізації регіональної системи централізованого оповіщення.
Залишається низьким рівень гарантованого доведення інформації до населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій внаслідок значного скорочення абонентської мережі проводового радіомовлення в містах та районах.
Недостатньо наполегливо вирішуються питання щодо накопичення місцевих та об’єктових матеріальних резервів на випадок ліквідації НС.
Невирішеними в області залишаються такі проблемні питання:
ліквідація колишніх шахтних пускових установок ракет;
збір, перезатарювання та вивезення непридатних до використання засобів захисту рослин (пестицидів);
забезпечення засобами індивідуального захисту працюючого населення та населення за місцем проживання.
Відповідно до пункту 2 статті 27 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” та статей 10, 18, 19, підпункту 5 пункту 1 статті 130 Кодексу цивільного захисту України, з метою якісного і своєчасного вирішення завдань цивільного захисту області:
1. Затвердити основні завдання цивільного захисту області на 2017 рік (додаються).
2. Затвердити план основних заходів цивільного захисту області на 2017 рік (додається).
3. Затвердити організаційно-методичні вказівки щодо навчання населення з питань захисту та дій в умовах надзвичайних ситуацій (додаються).
4. Затвердити програму загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у надзвичайних ситуаціях (додається).
5. Головам райдержадміністрацій, керівникам департаментів та управлінь облдержадміністрації, рекомендувати міським головам, головам об’єднаних територіальних громад, керівникам обласних управлінь, організацій, установ та підприємств:
1) До 20 січня 2017 року підбити підсумки з підготовки ЦЗ відповідного рівня у 2016 році та затвердити основні завдання на 2017 рік.
2) Інформацію про підсумки підготовки ЦЗ та копії планів основних заходів ЦЗ районів і міст обласного значення, спеціалізованих служб ЦЗ області до 25 січня 2017 року подати управлінню цивільного захисту населення облдержадміністрації для узагальнення та контролю за їх виконанням.
3) Про хід виконання розпорядження щокварталу, до 5 числа місяця, що настає за звітним, інформувати управління цивільного захисту населення облдержадміністрації.
6. Управлінню цивільного захисту населення облдержадміністрації узагальнену інформацію про хід виконанням цього розпорядження подавати облдержадміністрації щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов’язків.
Голова адміністрації |
І.П. Гундич |