Розпорядження № 91 від 06.04.2016
12 Квітня 2016 • 12:17
Кіл-сть переглядів: 159
УКРАЇНА ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови обласної державної адміністрації
|
06.04.2016
|
№ 91 |
Про стан автомобільних доріг в області та шляхи вирішення питань щодо їх поліпшення у 2016 році
|
Службою автомобільних доріг в області на виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування області використано 138 102,3 тис.грн., у тому числі:
з організації та безпеки дорожнього руху – 12 461,1 тис.грн.;
на зимове утримання автомобільних доріг – 24 733,4 тис.грн.;
на проведення аварійних робіт (ліквідація пошкоджень, руйнувань та деформацій покриття) – 57 751,2 тис.грн.
На автомобільних дорогах загального користування Житомирської області за минулий рік ліквідовано 228457 м2 ямковості, у тому числі:
на автомобільних дорогах державного значення – 140928 м2;
на автомобільних дорогах місцевого значення – 87529 м2.
Також, проведено певні заходи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, на що було спрямовано 12461,1 тис.грн., зокрема:
встановлено та замінено дорожніх знаків – 5010 шт.;
встановлено знаків маршрутного орієнтування – 26 шт.;
встановлено сигнальних стовпчиків – 622 шт.;
поновлено дорожню розмітку – 502,7 км;
виконано ремонт бар’єрного огородження – 7,7 км.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 154-р “Про розподіл видатків державного бюджету, передбачених за бюджетною програмою 3111020 “Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування” на 2016 рік”, затверджено об’єкти поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування Житомирської області на суму 84027,107 тис.грн.
Автомобільна мережа області включає в себе дороги комунальної власності, протяжність яких по території Житомирської області, складає 10852,8 км.
Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” та внесених змін до бюджетного законодавства, субвенція на 2015 рік для виконання робіт з ремонту, реконструкції доріг комунальної власності у населених пунктах Житомирської області не виділялася.
На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення можуть спрямовуватися кошти з місцевих бюджетів. Законом України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин” значно збільшено їх дохідну частину, зокрема, до місцевих бюджетів зараховується акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Таким чином, органи місцевого самоврядування мають змогу для проведення ремонтних робіт автодоріг залучати кошти, які надходять від акцизного податку.
Слід відмітити, що Службою автомобільних доріг в області, райдержадміністраціями та міськвиконкомами в умовах обмеженого фінансування галузі у минулому році не проводилися роботи з будівництва нових шляхів загального користування та комунальних доріг.
Разом з тим, майже всі дороги загального користування та комунальної власності області потребують капітального і поточного ремонтів. Крім того, необхідно поліпшити якість робіт з ремонту доріг, адже ямковий ремонт проводиться щороку, проте термін експлуатації відремонтованих ділянок дуже короткий.
На сьогодні робота основного дорожнього підприємства ДП “Житомирський облавтодор” не відповідає високим технологічним та технічним вимогам. Матеріально-технічна база облавтодору, районних дорожніх ремонтно-експлуатаційних дільниць застаріла.
З метою ліквідації зазначених недоліків, спрямування діяльності Служби автомобільних доріг в області та ДП “Житомирський облавтодор” на поліпшення експлуатаційного утримання стану автомобільних доріг в області, та виконання рішення колегії обласної державної адміністрації від 29.03.2016:
1. Рекомендувати Службі автомобільних доріг в Житомирській області та ДП “Житомирський облавтодор”:
1) Провести роботи з реконструкції, капітального та поточного ремонтів доріг області відповідно до плану будівельно – ремонтних робіт на 2016 рік, забезпечивши при цьому високу їх якість.
2) Забезпечити проведення поточного (ямкового) ремонту всіх доріг області загального користування до 15 травня 2016 року.
3) Провести, у першочерговому порядку, ремонт аварійно-небезпечних ділянок доріг, зокрема тих, на яких найбільша концентрація дорожньо-транспортних пригод.
4) Посилити контроль за ефективним використанням коштів на ремонт та утримання автомобільних доріг.
2. Рекомендувати Службі автомобільних доріг у Житомирській області, ДП “Житомирський облавтодор” спільно з управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області забезпечити перевірку наявності обов’язкових дорожніх знаків та дорожніх розміток на дорогах області, при потребі встановити їх та нанести.
3. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам:
1) Забезпечити належне зимове утримання доріг комунальної власності на підвідомчих територіях.
2) Проаналізувати стан утримання доріг загального користування та комунальних доріг на підвідомчих територіях.
3) Протягом квітня 2016 року розробити заходи з ремонту та приведення в належний стан доріг і вулиць у кожному місті, селищі та селі.
4) Спрямувати кошти, у першу чергу, на проведення ремонту доріг, які мають соціально-економічне значення для забезпечення належного функціонування транспортного руху в населених пунктах.
5) Для виконання робіт з ремонту дорожнього покриття залучати райавтодори, інші підприємства та організації, розміщені на території відповідних територіальних громад.
6) Забезпечити належний санітарний стан смуги відведення автомобільних доріг на підвідомчих територіях спільно із ДП “Житомироблавтодор” та із сільськими та селищними головами до 1 травня 2016 року.
7) Узяти під контроль питання про стан утримання автомобільних доріг на підвідомчих територіях і щопівроку заслуховувати про хід його виконання на колегіях та засіданнях виконкомів місцевих рад відповідно.
4. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам, Службі автомобільних доріг у Житомирській області, ДП “Житомирський облавтодор” та управлінню превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області про хід виконання розпорядження інформувати управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації щопівроку до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом.
5. Управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації узагальнену інформацію подавати облдержадміністрації щопівроку до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом.
6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Дмитренка Г.В.
Голова адміністрації |
С.О. Машковський |