Аналітична довідка за результатами організації роботи по доступу до публічної інформації за 1 квартал 2016 року
21 Квітня 2016 • 08:55
Кіл-сть переглядів: 452
З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента від 05.05.2011 № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» в області проводиться відповідна робота щодо реалізацію конституційного права особи вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
Головою обласної державної адміністрації прийняті розпорядження від 05.06.2014 № 149 «Про розгляд запитів щодо надання публічної інформації, розпорядником якої є Житомирська обласна державна адміністрація» та від 08.08.2014 № 217 «Про затвердження розмірів фактичних витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Житомирська обласна державна адміністрація».
Цими розпорядженням, відповідно, затверджено Порядок складання та розгляд запитів щодо публічної інформації в Житомирській обласній державній адміністрації, форму запиту на інформацію та порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію.
Надання публічної інформації Житомирською обласною державною адміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Відповідальним структурним підрозділом з питань опрацювання та організації розгляду запитів щодо надання публічної інформації тимчасово, до створення в облдержадміністрації підрозділу, визначено відділ роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.
Протягом першого кварталу 2016 року до обласної державної адміністрації надійшло 92 запити на публічну інформацію, що на 52 більше ніж за відповідний період 2015 року (40 запитів), у яких порушено 105 питань.
Із загальної кількості запитів надійшло поштою – 21; електронною поштою – 49; подано особисто – 22.
Від фізичних осіб надійшло 30 запитів, від юридичних осіб – 43, від громадських організацій – 19.
За результати розгляду запитів задоволено 90 запитів на публічну інформацію, 2 запити відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надіслано за належністю розпорядникам інформації.
Найбільш запитувана інформації з питань соціального захисту -11% від загальної кількості, охорони здоров’я – 9,7%, освіти і науки – 5,4%, екології та природних ресурсів – 3,2%, аграрної політики та земельних відносин – 2,1%.
На запити, що надійшли до облдержадміністрації, надано відповіді запитувачам у встановлені Законом України «Про доступ до публічної інформації» терміни.
У першому кварталі 2016 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено два тематичні короткострокові семінари з питань доступу до публічної інформації для працівників відділів, структурних підрозділів, райдержадміністрацій та міськвиконкомів.
Належним чином організовано широке інформування населення про права громадян, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації», своєчасне оприлюднення проектів рішень, що підлягають обговоренню.
На сайті обласної державної адміністрації створено постійно діючий розділ «Доступ до публічної інформації», в якому публікуються нормативно-правові акти, що регламентують доступ до публічної інформації, розміщені електронна та письмова форми подання запиту на отримання публічної інформації, також реєстр публічної інформації та статистичні дані щодо розгляду запитів.
Реалізація заходів щодо виконання в області Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації, постанови Кабінету Міністрів України «Питання системи обліку публічної інформації» продовжується.