Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині триває робота мобільних команд із надання соціально-психологічної допомоги, — Віктор Градівський

20 Жовтня 2022 • 12:39

Кіл-сть переглядів: 707

У Житомирській обласній військовій адміністрації 19 жовтня відбулася робоча зустріч щодо проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди».

 

До зустрічі долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, директор Житомирського обласного центру соціальних служб Ганна Антіпова, координатор проєктів, «Українська фундація громадського здоров’я» Роман Грицьків, програмний офіцер UNICEF Віталій Старіков.

 

“Перш за все хочу подякувати за весь спектр допомоги, яку надають спеціалісти ЮНІСЕФ та суміжних організацій. Для нас та для жителів Житомирщини ця допомога є надважливою. Впевнений, що спільними зусиллями ми допоможемо абсолютно всім хто цього зараз потребує”, — підкреслив Віктор Градівський.

 

Під час зустрічі учасники обговорили подальші кроки для посилення співпраці та подальшої всебічної підтримки людей, які цього потребують.

 

Як повідомляє Житомирський обласний центр соціальних служб, за оперативними даними в період травень-вересень 2022 року Житомирською обласною міждисциплінарною мобільною командою здійснено 33 виїзди у населені пункти області. Роботою команди охоплено понад 2500 осіб в тому числі 203 дитини. Під час виїздів члени мультидисциплінарної мобільної команди розповсюджують інформаційні буклети щодо інформаційних послуг команди, листівки з питань захисту дітей, також візитки спеціалістів для пролонгування або більш детальної консультації зазначених вище спеціалістів. До переліку наданих послуг входять: психологічна та психосоціальна підтримка, соціально психологічна допомога, індивідуальні та групові консультації соціального працівника, надання гуманітарної допомоги, правової допомоги у тому числі  консультування, при аналізі ситуації члени ММК здійснюють переадресацію до закладів охорони здоров’я (домовляються про додаткові дослідження), соціальних закладів, правових установ, сприяння до влаштування до закладів освіти, сприяння розшуку близьких, надання допомоги в отриманні фінансової гуманітарної допомоги.

 

В рамках проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди», який реалізується міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці та фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та спрямований на підтримку діяльності мультидисциплінарних мобільних команд окрім  надання соціально-психологічних послуг, понад 300 сімей ВПО отримали гуманітарну допомогу у вигляді: продуктових наборів, засобів гігієни, домашніх аптечок, канцелярських товарів, іграшок.

 

Житомирська обласна міждисциплінарна мобільна команда також здійснює гуманітарний кейс-менеджмент (метод соціальної роботи, який передбачає оцінку ситуації та потреб клієнта, визначення цілей та планування заходів задля їх досягнення, моніторинг та оцінювання результатів роботи). Зазначений вище метод соціальної роботи, або іншими словами ведення випадку, має на меті забезпечення підтримки і надання допомоги людям у доступі до ресурсів, необхідних для їх проживання і функціонування у громаді.

 

Станом на 01 жовтня члени Житомирської ММК здійснили оцінку потреб 55 клієнтів, заплановано відповідні заходи щодо їх задоволення, здійснюється пошук організацій та фахівців, які надають відповідні послуги в громаді, в Житомирській області, координують їх дії у процесі кейс-менеджменту, а також здійснюють представництво інтересів клієнта.

 

За сприянням Житомирської обласної міждисциплінарної мобільної команди понад 140 тимчасових переселенців отримали допомогу у оформленні фінансової гуманітарної підтримки виділеною ЮНІСЕФ, у тому числі заповнення певних форм.  Робота по даному напрямку триває.

 

Довідково. В рамках проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди» зформовано 6 мультидисциплінарних мобільних команд, які надають соціально-психологічні послуги сім`ям та дітям, особам, постраждалим від військових дій збройних сил Російської Федерації. У кінці вересня запущено нові дві міждисциплінарних мобільних команд, які будуть надавати послуги на території Коростенської міської та Ємільчинської селищної рад.

 

Станом на 01.10.2022 функціонують шість міждисциплінарних мобільних команд (Житомирська обласна, Житомирська, Бердичівська, Коростенська  міські та Ємільчинська, Любарська селищні) до складу яких входять психолог, фахівець соціальної роботи, юрист,  медик та водій.

 

Основними завданнями діяльності надавачів соціально-психологічних послуг міждисциплінарних мобільних команд є:

 

екстрене реагування (скринінг, оцінка ситуації та надання психологічної допомоги постраждалим, у тому числі дітям);

 

надання першої психологічної допомоги та психосоціальної підтримки;

 

юридична допомога (консультування);

 

медична допомога (консультування, онлайн зв’язок із лікарями);

 

здійснення  виїздів до залізничних та авто вокзалів, пунктів пропуску, перетину кордону, евакуаційних центрів, притулків тощо;

 

надання гуманітарних наборів.

 

 

Версія для друку