Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Безбар’єрність: Наталія Остапченко долучилася до обговорення результатів реалізації нацстратегії

27 Жовтня 2021 • 16:47

Кіл-сть переглядів: 342

Сьогодні, 27 жовтня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко взяла участь в онлайн-засіданні Ради безбар’єрності щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (Нацстратегія). Засідання провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

 

Від Житомирської ОДА до заходу також долучилися Представниця урядового Уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в облдержадміністрації Неля Ковалюк та представники структурних підрозділів.

 

На порядок денний засідання було винесено такі питання:

 

результати виконання за ІІІ квартал 2021 року Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії;

 

стан реалізації ключових ініціатив (флагманських проєктів) міністерств, визначених Планом заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії;

 

про забезпечення рівного доступу до державної служби осіб з інвалідністю;

 

комунікаційна стратегія реалізації Нацстратегії безбар’єрності;

 

презентація проєкту Першої леді Олени Зеленської «Довідник безбар’єрності» та інші.

 

Нагадаємо, що План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2021 року № 883-р.

 

До Плану заходів увійшли понад 250 проєктів. Зокрема йдеться про такі напрями, як фізична доступність громадських будівель, доступність шкільної освіти, створення стандартів інфраструктурної безбар’єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічна безбар’єрність тощо.

 

У вересні цього року Перша леді України Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності», над яким працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua. 

 

26 жовтня перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела селекторну онлайн-нараду з представниками РДА та територіальних громад області щодо результатів проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. 

 

Версія для друку