Історії переможців гранту від ОДА – 2018
28 Грудня 2018 • 15:55
Кіл-сть переглядів: 547
У 2018 році друге проведено конкурс на грант від Житомирської ОДА, переможцями якого визначено 19 громадських ініціатив. Всі вони вже реалізовані, а їх автори підбивають підсумки та планують нові успішні проекти.
Знайомтеся! Історії 19 грантових переможців ОДА у 2018 році.
Квест-гра «Житомир єднає»
Захоплююча та пізнавальна гра для 75 дітей із сімей тимчасово переміщених осіб та сімей учасників АТО «Житомир єднає» відбулася в Житомирі 15 вересня. ЇЇ організатори ГО «Союз переселенців «Мир на долоні» поставили за мету допомогти дітям познайомитися з історією міста та однолітками.
Також для двох команд-переможців квесту було організовано екскурсію до історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисиль».
Підприємницький інтенсив для жінок «Від ідеї до успіху»
40 учасниць з громад Житомирщини та два дні, протягом яких вони отримували натхнення і знання для створення власної справи. Спікерками та тренарками під час підприємницького інтенсиву «Від ідеї до успіху» були успішні жінки, серед яких віце-презедентка Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості в Україні, співзасновниця юридичної компанії «Ти і право» Вікторія Ліснича, власниця взуттєвого бренду «Kachorovska atelier» Аліна Очеретяна, координаторка проектів Української асоціації молодих фермері Лариса Левківська та ніші.
Реалізувала проект громадська організація «Скриня корисних справ».
Міжнародна хореографічна асамблея
Вдруге отримав підтримку та був реалізований грант від ГО «Центр хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської» – Міжнародна хореографічна асамблея.
Тривала яскрава танцювальна подія протягом 5 днів та зібрала учасників із 13 областей України, Польщі і Грузії. На завершення Асамблеї відбувся гала-концертом та благодійна вистава «Діти ночі». Під час вистави вдалося зібрати 103 тис. гривень, які витратили на придбання необхідного обладнання для онкохворих дітей Житомирщини.
Всеукраїнський шкільний кінофестиваль «ЖУК»
19 команд начальних закладів Новоград-Волинського, Житомирського і Бердичівського району, а також Київської та Івано-Франківської областей стали учасниками Всеукраїнського шкільного кінофестивалю «ЖУК». Яскрава церемонія закриття відбулася у Житомирі 17 листопада.
Організатори фестивалю ГО «Творча студія ДрімСтеп» готувалася до події протягом року: організовувала майстер-класи для всіх, хто хотів подати роботу, готувала оригінальні подарунки та звісно – церемонія закриття, де кожний отримав нагоду пройтися червоною доріжкою.
Авто-мототрек
Новий майданчик видовищних авто- та мотозмагань було створено з ініціативи ГО «Житомирська обласна громадська організація «Клуб «СПОРТ-МОТО» в с. Оліївка.
Перші тренування на трасі, що облаштована атрибутами кросових змагань, трамплінами та рядом хвиль, планують розпочати ще наприкінці лютого.
Документальний фільм «Біль пам’яті»
28 листопада відбулася презентація проекту документального фільму про репресії на Житомирщині в 1937 – 1938 роках «Біль пам’яті», сюжет якого побудований на реальній історії та містить невідомі факти. Ідея відзняти документальну стрічку належить ГО «Клуб пам’яті», керівники якої запевняють, що проект матиме продовження.
Прем’єра фільму відбулася 21 грудня.
Арт-простір в Семенівській ОТГ
Згуртувати громаду та створити культурний простір – це мета проекту «Творчість рухає світ», яку громадська організація «Молодь обирає життя» досягала протягом кількох місяців майстер-класів, творчих зустрічей та конференцій.
Завершилася ініціатива мистецьким фестивалем та відкриттям арт-простору в Семенівській громаді.
«Світ відкриває нас»
Другий рік поспіль підтримується ініціатива Житомирської обласної спілки мистецтв інвалідів – екскурсії Житомирщиною для людей з порушенням зору «Світ відкриває нас».
Цього року в рамках проекту було організовано майстер-клас для працівників в сфері туризму області з аудіодискрипції та кілька екскурсій мальовничими місцями Житомирщини.
«Гончар часу»
Майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва, яскраві творчі вечори та свята – все це організовувала громадська організація «АРТ-Село» протягом вересня-листопада для дітей з особливими потребами.
Проект «Гончар часу» завершився 21 листопада «Святом Гідності, Свободи та Творчості», де було презентовано настінний календар з фото творчих робіт учасників дітей.
Сучасний спортивний інвентар для дітей
55 комплектів спортивної форми та новий інвентар придбали для вихованців ДЮСШ «Фенікс».
Автор ініціативи керівник ГО «ДЮСШ «Фенікс» Анатолій Волинець мав на меті не лише оновлення спортивного приладдя школи, але й нові перемоги дітей, які здобувати тепер буде набагато простіше.
«Наш тато – герой»
Оноденні тренінги психологічного розвантаження на базі комплекса «Буки» (с. Буки, Київської області) та історико-культурного комплексу «Радомисль» (м. Радомишль), а також тренінг з іпотерапії було організовано в рамках проекту «Наш тато – герой». Учасниками ініціативи стали Родини учасників АТО та загиблих воїнів.
Реалізовувалася ініціатива благодійною організацією «Благодійний фонд «Компас Житомира» разом із Житомирським благодійним фондом «Берегиня Полісся».
Інтелектуальна конференція «OPEN 2018»
100 тінейджерів області стали учасниками інтелектуальної конференції «OPEN 2018», яку провела громадська організація «Я – Мама!». Протягом кількох годин підлітки слухали лекції успішних однолітків: від переможців міжнародних наукових конкурсів до юних міс краси.
Настільна гра «Мандрівка Житомирщиною!»
1000 примірників інтерактивної туристичної гри «Мандрівка Житомирщиною» були створені за ініціативи ГО «Житомир, зроби голосніше!». Сума фінансової підтримки від ОДА – 100 000 грн.
Гра складається з мапи області, де зображено туристичні об’єкти, фішок у кольорах гербу Житомирщини, кубика, трьох наборів карток, кишенькового довідника про Житомирщину та тубусу для зберігання інших деталей. Автори проекту зауважили, що матеріали гри є гіпоалергенними, а всі деталі будуть довго слугувати користувачам.
Сталий спортивний розвиток для кожного
Цикл дводенних тренінгів для 40 педагогів, психологів, вчителів, студентів та працівників ювенальної поліції області провели в рамках проекту громадської організації «Милосердя» – «Сталий спортивний розвиток для кожного». Окрім цього автори проекту розробили методичні рекомендації.
Прийоми самооборони від ГО «Динамо»
Серію майстер-класів, семінарів та тренінгів із вивчення прийомів самооборони і кульової стрільби проводила протягом 5 місяців громадська організація «Житомирська обласна організація Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України» для учнів та студентів навчальних закладів Житомирщини.
Останній урок з кульової стрільби відбувся 20 грудня на базі СК «Динамо».
«Зупинку розмалюй – гарний настрій подаруй»
Яскравий проект «Зупинку розмалюй – гарний настрій подаруй» від громадської організації «Довіра» с. Хажин Бердичівського району. Результатом проекту стали облаштовані зупинки громадського транспорту, які тепер прикрашають яскраві малюнки. Авторами малюнків є учні навчальних закладів, які прийняли участь в тематичному конкурсі і стали, відповідно, його переможцями.
«ZERNO ORCHESTRA»
Соціально-культурний проект «ZERNO ORCHESTRA» об’єднав молодих талановитих музикантів, які після кількох майстер-класів виступили на одній сцені з житомирським гуртом «ZERNO».
Реалізовувала ініціативу ГО «Молодіжна організація Зерно». За словами її керівника Максима Козловця, проект матиме продовження, і вже у 2109 році відбудеться ще один концерт.
Унікальний майданчик «FULL LIFE»
Унікальний майданчик для дітей загальноосвітнього простору та дітей з особливими потребами «FULL LIFE» змогла придбати в рамках грантової підтримки від ОДА громадська організація «Новоборівська спілка учасників та ветеранів АТО». Офіційне відкриття майданчику заплановано на весну наступного року.
Благодійний проект «Крок у майбутнє»
Другий рік поспіль переможцем грану ОДА є благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних». Протягом серпня – листопада реалізовувався проект «Крок у майбутнє». За цей час більше 50 учасників та інвалідів АТО, їх родини пройшли безкоштовно курс реабілітації, що складався із занять із занять лікувальної фізичної культури, відвідувань масажу, фізіотерапії, механотерапії, праце терапії, а також включав заняття із психологом.