Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині знайшли нову домівку прийомні сім’ї та ДБСТ зі сходу та півдня України

29 Вересня 2022 • 14:17

Кіл-сть переглядів: 115

Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу – це та категорія українців, яким особливо потрібна допомога під час війни. Біда, шок і нерозуміння того, чому вчора було мирне, розмірене життя з різного роду побутовими проблемами, а сьогодні виють сирени повітряної тривоги й треба бігти до бомбосховища.

 

Дата 24 лютого 2022 року змінила життя українців на “до” та “після”. Після подій 24 лютого, родини вимушені були тимчасово евакуюватися до інших міст. Втім, коли небезпека наблизилась і туди, вони знайшли нові домівки саме на Житомирщині.

 

Зараз в області перебуває 4 прийомні сім’ї та 3 дитячі будинки сімейного типу, яким довелося тікати від російських бомб та ракет з Київщини, Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запорізької області.

 

Вони знайшли притулок та нову домівку в Баранівській, Житомирській, Гришковецькій, Березівській, Любарській та Новоград-Волинській територіальних громадах.

 

Нове житло, яке зустріло евакуйованих мешканців на Житомирщині обладнане усім необхідним для проживання родин із дітьми. Облаштування житла для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу відбувалося коштом державного бюджету та місцевих громад. Також допомагають волонтери та релігійні громади області.

 

Зараз родини повертаються до звичного життя. Натомість влада області забезпечує дітей  необхідним навчальним приладдям та комп’ютерною технікою.

“Важливо, що держава підтримує створення дитячих будинків сімейного типу, щоб діти могли відчувати батьківську турботу та виховувалися в люблячій родині. Ми спільно докладатимемо зусиль до створення подібного роду закладів в нашій області, та швидше зможемо розв’язати проблему сирітства. Попри війну продовжуємо дарувати родинний затишок діткам, які залишилися без батьківського піклування”, – переконаний начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Нагадаємо, що начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко вручив слухові апарати для дітей з вадами слуху, придбані за сприяння Дитячого Фонду ООН «ЮНІСЕФ».

 

Версія для друку