Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#ЦеПроСвободу: Житомирщина вшановує Героїв Небесної Сотні. Долучайтеся до меморіальних заходів!

20 Лютого 2022 • 08:30

Кіл-сть переглядів: 166

Сьогодні, 20 лютого, Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – людей великої громадянської та національної відваги, самовідданості, сили духу і стійкості, які захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, змінили хід історії нашої держави.

 

Під час Революції Гідності Житомирщина втратила й своїх Героїв, які назавжди стали частиною Небесної Сотні…

 

Яків Зайко, білорус за походженням, мешкав у м. Житомирі. З 1965 року займався журналістикою, працював редактором і відповідальним секретарем у низці газет Житомирської області, зокрема у м. Бердичеві, м. Житомирі, смт Лугинах. Став автором багатьох історичних і публіцистичних творів, зокрема серії книг «Літопис державотворення». Член Спілки Журналістів України (з 1964).

 

Яків Зайко став одним iз найпомітніших діячів українського національно-демократичного відродження у Житомирі. Житомиряни знають його як мозок житомирської революції 1989-1991 років проти комуністичного режиму. Створив та був редактором газети «Голос громадянина».

 

Створив першу некомуністичну політичну організацію у Житомирі – Громадянський фронт сприянню перебудові (ГФСП). Був народним депутатом України першого скликання. Член Комісії з питань гласності та засобів масової інформації. Входив до Народної Ради, де зробив дуже багато для незалежності та демократії.

 

Помер 18 лютого 2014 року від інфаркту під час наступу силовиків на протестуючих на вул. Інститутській. Йому було 73 роки.

 

Віктор Прохорчук народився у селищі міського типу Володарськ-Волинський (з 2016 року – Хорошів) Житомирської області. Закінчив Житомирський автодорожній технікум. Потім служив у МВД, працював охоронцем.

 

Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю.

 

Взимку 2013-2014 років перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції Гідності. Був активістом Самооборони Майдану. Лише один раз навідався до рідних у грудні 2013 року, після чого повернувся на Майдан.

 

18 лютого він зник. Бійці з його сотні відшукали свого побратима через тиждень у морзі. Його тіло виявили у дворах вул. Хрещатик, куди було викинуте зі слідами насильницької смерті та з перерізаним горлом. Похований у селищі Хорошів Житомирської області. Йому було 38 років.

 

Олександр Балюк народився і проживав у селі Пилиповичі Новоград-Волинського району Житомирської області. Виріс в інтелігентній сім’ї: тато – інженер, мама – економіст. Як розповіли родичі, Герой зі школи був активним, спортивним хлопцем, добрим, красивим і працьовитим. Був одружений, у шлюбі народилася донька.

 

Відправившися на Майдан, стояв на охороні барикади біля Національної Музичної Академії України ім. П.І. Чайковського (Консерваторія) по вулиці Городецького. Входив до сотні «Самооборони Євромайдану».

 

20 лютого отримав вогнепальне поранення грудної клiтини з пошкодженням внутрiшнiх органiв. Зi слiв очевидцiв, будучи тяжко пораненим, намагався врятувати життя iншого пораненого на вулиці Інститутській. Рідні більше тижня не могли знайти Олександра. Тільки 28 лютого вони впізнали його тіло в морзі на Оранжерейній. Поховали Олександра Балюка 01 березня в його рідному селі Пилиповичі. Йому було 39 років.

 

Сергій Кемський народився в місті Керчі Автономної Республіки Крим, там же закінчив середню школу № 1. Він був сином моряка, відмінником, займався спортом, любив ходити в гори. Після школи вступив на філософський факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка, диплом магістра політології отримав у 2005 році. Закінчивши навчання у Львові, переїхав до Києва. Трохи згодом повернувся в місто Коростень Житомирської області до своїх рідних, які переїхали сюди з Криму в період часу, коли Сергій вчився у Львові.

 

Разом із другом заснував Інститут політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань. Створив портал для англомовних користувачів про Україну. Заснував сайт, де юристи надавали безплатні онлайн-консультації громадянам. Також він був засновником та адміністратором онлайн-ресурсів «Кооперативний рух» та «Народний форум».

 

На Майдан Сергій Кемський приїздив часто, належав до «Чорної сотні». Допомагав виносити поранених. Загинув 20 лютого на вул. Інститутській в Києві від пострілу ворожого снайпера. Тіло виявили на подвір’ї біля Михайлівського собору. Поховали Сергія в селищі Великий Яблунець Ємільчинського району Житомирської області, звідки родом його батьки. Йому було 32 роки.

 

Вшануймо Героїв, які захищали ідеали демократії, обстоювали права та свободи людини, європейське майбутнє України! 

 

Долучайтеся сьогодні до меморіальних заходів, які розпочнуться о 18:00 біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на майдані імені С.П. Корольова у Житомирі. 

 

 

Детальніше ознайомитися з інформаційно-методичними матеріалами та заходами можна на сайті Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності.

 

#ЦеПроСвободу #бути_гідним

Версія для друку