Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Тияк: Історія допомоги та надії на Житомирщині

02 Серпня 2023 • 14:29

Кіл-сть переглядів: 314

Між хвилями війни, зникло щасливе дитинство Лізи на Житомирщині. Дівчинка з особливими потребами, обділена любов’ю, пережила більше, ніж більшість з нас може уявити. Але у світі, де темрява здавалася нескінченною, з’явився промінь надії.

 

Ліза втратила маму ще у дитинстві, але доля додала їй ще одне випробування – втрату рідного батька, який пішов захищати нашу державу, де він і загинув. Ця трагедія залишила дівчинку вразливою і психологічно пораненою.

 

Однак, доля виявилася милосердною. Сім’я бабусі Лізи отримала допомогу від психолога Малинського міського центру соціальних служб. З першого дня соціального супроводу, ця юна, але сильна дівчинка, почала крок за кроком знаходити свою дорогу до зцілення.

 

Психологічні методики, зокрема зоотерапія, були включені в процес допомоги. Дівчинка, яка обожнює котиків і собак, знайшла у них щирість і спокій. Ці прекрасні створіння стали її справжніми друзями, у яких вона вчилася доброти й любові.

 

Співпраця з фахівцями соціальних служб принесла додаткову підтримку Лізі та її сім’ї. Ці люди, віддані своїй справі, допомагали дівчинці повернутися до нормального життя, навчали її та побудові відносин з однолітками та соціалізації.

Життя Лізи почало світитися яскравіше. Вона стала відкритішою, у неї з’явилися бажання і мрії. Важливою метою для неї стала покращення умов життя її сім’ї. Разом з бабусею, вони планують будівництво літньої кухні, щоб спільно відзначати радісні моменти життя.

 

Історія Лізи є лише однією зі сотень подібних випадків, які змусили сім’ї переживати страшні випробування. Тому потреба в роботі фахівців із соціальної роботи, психологів і медичних працівників не втрачає своєї актуальності.

Сьогодні Ліза – приклад життєрадісної дівчинки, яка не втратила віри в майбутнє, завдяки зціленню та допомозі.

 

Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я #тияк за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine.

 

Версія для друку