Віталій Бунечко: На Житомирщині лісівники роблять все можливе, щоб у найкоротші терміни відновити постраждалі від пожеж ліси
10 Липня 2020 • 11:28
Кіл-сть переглядів: 171
Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко разом із Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським доєдналися до процесу відновлення лісу на території Ситовецького лісництва ДП «Овруцький спецлісгосп».
Нагадаємо, що вчора, 9 липня, на Житомирщині в м. Олевськ відбулося виїзне засідання Робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування і Комітету з питань правоохоронної діяльності щодо причин виникнення лісових пожеж та запобіганню їх у майбутньому.
«Державні лісгоспи на півночі Житомирщини роблять все можливе, щоб у найкоротші терміни відновити ліси, що постраждали після другої хвилі пожеж», – наголошує голова ОДА.
В Овруцькому спецлісгоспі члени робочої групи Комітетів ВРУ оглянули ділянки, постраждалі від вогню, на яких лісівники наразі проводять прибирання пошкоджених дерев.
Так, Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства проведена наступна робота з відновлення лісових масивів:
- залучено 156 лісозаготівельних бригад для подолання наслідків пожежі;
- заготовлено близько 90 тисяч м³ деревини під час ліквідації наслідків лісової пожежі;
- 2,9 тисячі гектар пошкоджених насаджень вже обстежено та перевірено;
- вирощено 32 гектари лісових культур;
- створено понад 35 мільйонів насаджень різновидних культур;
- 87 гектарів доповнили та виправили вже існуючі лісові культури;
- всього за один місяць додатково побудовано нові теплиці, облаштовано лісові розсадники для створення ще більшої кількості лісових насаджень.
Там, де це можливо, лісівники вже проводять лісовідновлення. Це насамперед ділянки лісових культур минулих років, котрі вогонь пошкодив або знищив.
«На площі 32 гектари ми вже висадили новий ліс, – розповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, – на 87 гектарах – провели доповнення та виправлення. Садіння проводимо сіянцями із закритою кореневою системою. Такий садивний матеріал має гарну приживлюваність навіть влітку. Цієї весни ми суттєво збільшили площі посівів лісового насіння, побудувавши нові теплиці та розсадники, аби мати достатню кількість нових саджанців».