Віталій Бунечко: У сімох територіальних громадах Житомирської області з’являться центри підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі
09 Серпня 2021 • 17:10
Кіл-сть переглядів: 595
Сьогодні, 09 серпня, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко взяв участь у онлайн нараді щодо реалізації у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Нарада відбувалася під головуванням Прем’єр-міністра України та за участі дружини Президента України Олени Зеленської. Також участь у нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, а також представники районних державних адміністрацій Житомирської області
Так, під час наради йшлося про розподіл державної субвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році в Україні, та у Житомирській області зокрема.
«Завдяки підтримці Уряду та дружині Президента України Олені Зеленській, вже цього року в області розпочнеться створення мережі спеціалізованих закладів для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства у сімох громадах: Курненській, Романівській, Овруцькій, Хорошівській, Семенівській, Березівській та Олевській», — зазначив Віталій Бунечко.
Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 696-р «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році» сім територіальних громад отримали субвенцію на створення такої мережі в сумі 21 088,751 грн.
«Впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо зробити все можливе, аби мінімізувати таке явище, як домашнє насильство, а також надати допомогу тим, хто опинився у таких складних життєвих обставинах», — додав голова Житомирської облдержадміністрації.
Довідково. Як повідомляє Департамент соціального захисту населення Житомирської ОДА, з 2006 року в області функціонує Житомирський обласний центр соціально-психологічної допомоги, який надає особам, що опинилися у таких складних обставинах, цілодобовий притулок, кризове та екстрене втручання із залученням кваліфікованих спеціалістів. У 2016-2017 роках такої допомоги потребували 110 громадян, у 2018-2019 – 80 осіб, а у 2020 – 61 людина. Також у Житомирській області працюють 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.