Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ми повинні подолати таке явище як домашнє насильство, – Віктор Градівський

30 Червня 2021 • 17:45

Кіл-сть переглядів: 307

Сьогодні, 30 червня, відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сімейної, тендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству.

 

Засідання пройшло під головуванням заступника голови ОДА Віктора Градівського, за участі керівників профільних структурних підрозділів ОДА та в режимі онлайн – представників райдержадміністрацій і територіальних громад.

«Ми повинні змінити психологію людей, аби подолати таке явище як домашнє насильство. Ми маємо вжити максимум зусиль, керуючись усіма рекомендаціями, для вирішення цього питання», – наголосив Віктор Градівський.

На розгляд ради було винесено два важливі питання, зокрема:

 

організація роботи в області з питань запобігання та протидії домашньому насильству;

 

моніторинг реалізації обласного плану заходів з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року за І півріччя 2020 року.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА, кількість осіб, які постраждали від домашнього насильства, щороку зростає – з понад 8 тисяч у 2018 році до понад 13 тисяч у 2020.

 

Заступник голови ОДА зазначив, що в громадах Житомирської області мають бути створені спеціалізовані центри – своєрідний притулок для осіб, які зазнали домашнього насильства. Крім того, мають бути розроблені заходи з реалізації Типової програми для кривдників.

 

За результатами засідання було вирішено:

 

забезпечити створення та належне функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі відповідно до потреб населення;

 

забезпечити виконання обласного плану заходів з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року;

 

суб’єктам взаємодії з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, міським, селищним та сільським радам сприяти активізації позиції населення на місцевому рівні шляхом проведення інформаційних кампаній, акцій тощо, з метою формування нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильства в сім’ї.

 

Нагадуємо, що сьогодні було проведено нараду з місцевими органами влади щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, а також нараду щодо забезпечення безбар’єрності виборчого процесу на виборчих дільницях.

 

Довідково. Типову програму для кривдників затверджено наказом Мінсоцполітики від 01.10.2018  № 1434.

 

Типовою програмою передбачено комплекс заходів за результатами оцінки ризиків, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до власних вчинків та їхніх наслідків, до виконання батьківських обов’язків, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

 

 

 

 

 

 

 

Версія для друку