Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині визначили 7 опорних лікарень

03 Лютого 2020 • 14:26

Кіл-сть переглядів: 711

Кабінет міністрів України затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. Про це зазначено у постанові КМУ від 15 січня 2020 року. На Житомирщині до переліку опорних закладів увійшли 7 лікарень. Загалом же в усіх регіонах країни затверджено 211 опорних медзакладів.

 

Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.

 

У Житомирській області опорними закладами стали:

  • Бердичівська міська лікарня;
  • Коростенська центральна міська лікарня;
  • Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання;
  • Овруцька міська лікарня;
  • Житомирська центральна районна лікарня;
  • Центральна районна лікарня ім. Д. І. Потєхіна (Коростишів);
  • Лікарня №1 ( Житомир).

 

Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.

 

До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, , що забезпечуватимуть:

 

безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини;

своєчасність доступу до медичної допомоги;

економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.

 

Довідково. Опорні заклади охорони здоров’я визначаються на період до трьох років для гарантованого забезпечення надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги відповідно до потреб населення госпітального округу та суміжних госпітальних округів, поступового формування спроможної мережі надавачів медичних послуг.

 

У МОЗ пояснюють, що перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ України за участю представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, представників проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.

Версія для друку