Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Наталія Остапченко ознайомилася з роботою обласної дитячої лікарні. ФОТОРЕПОРТАЖ

07 Лютого 2020 • 17:50

Кіл-сть переглядів: 404

На Житомирщині триває робота з організації діяльності госпітального округу області.

 

7 лютого заступниця голови ОДА Наталія Остапченко відвідала Комунальне некомерційне підприємство «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради.

«Для ефективного впровадження медичної реформи та реалізації пілотного проєкту зі створення на Житомирщині госпітального округу дуже важливо особисто ознайомитися з роботою кожного закладу охорони здоров’я  області, аби окреслити те коло першочергових заходів, вирішення яких допоможе максимально наблизити медичні послуги до громадянина та зробить їх якісними. Адже в центрі реформи системи охорони здоров’я  – пацієнт», – зауважила Наталія Остаченко.

Про напрямки роботи лікарні, її відділення, матеріально-технічну базу, досягнення та проблемні питання розповів директор закладу Юрій Довгополий.

 

Заступниця голови ОДА відвідала відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених, дітей старшого віку, приймально-діагностичне та хірургічне відділення.

 

Крім того, Наталія Остапченко завітала до школи супергероїв, яку було відкрито в лікарні у жовтні 2019 року в рамках проєкту розбудови шкіл у дитячих медичних закладах України – «Право на освіту». У сучасно обладнаному навчальному класі можуть продовжувати своє навчання діти, що потребують довготривалого лікування.

 

Юрій Довгополий зазначив, що для забезпечення ефективної роботи закладу актуальним наразі є вирішення таких питань:

 

оновлення апаратів штучної вентиляції легень та забезпечення сучасними апаратами моніторингу життєво важливих функцій дітей та технічне обслуговування наявного обладнання, яке вже вичерпало свій технічний ресурс і за давністю є морально застарілим;

 

потреба у капітальному ремонті палат відділень, приміщень ургентної операційної;

 

завершення встановлення комп’ютерного томографа, який надано як грант уряду Японії та інші.

 

Довідково. Житомирську обласну дитячу клінічну лікарню відкрито у 1984 році. На сьогодні лікарня є єдиним дитячим багатопрофільним спеціалізованим закладом охорони здоров’я в Житомирській області, що надає повний перелік лікувально-діагностичних послуг дітям за 27 профілями, як в умовах консультативної поліклініки, так і цілодобового стаціонару та спеціалізованого центру по наданню допомоги дітям з гострою травмою.

 

У лікарні розгорнуто 390 ліжок, функціонує 15 клінічних відділень, сім параклінічних, у тому числі діагностичних.

 

Щороку в стаціонарі отримують лікування понад 15 тисяч дітей із всіх районів та міст Житомирської області, кожна друга з них є сільським жителем, а кожна четверта – дитина першого року життя.

 

 

Версія для друку