Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Як підтримати дитину, рідні якої зазнали поранення на війні. ПОРАДИ БАТЬКАМ

24 Листопада 2022 • 17:13

Кіл-сть переглядів: 82

Як говорити з дитиною, якщо хтось із найрідніших отримав поранення? Важливо, щоб вона не лишалася зі своїми думками й тривогами наодинці. Тому фахівці Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» зібрали необхідні поради:

 

Обговорюйте, що відбулося, але не кажіть напівправду. Шукайте слова, щоб пояснити подальший перебіг лікування. Навіть якщо ситуація непередбачувана, дитині буде набагато легше, якщо вона чутиме ваші пояснення.

 

Залучайте її до піклування про пораненого. Дзвінок, малюнок, відвідини у лікарні. Але перед тим, як дитина зустрінеться із близьким, поясніть, що вона побачить. Після візиту обговоріть те, що непокоїть.

 

Пояснюйте дитині, що рани бувають «невидимими». Пережиті травматичні події можуть погіршити емоційний стан — дитина відчує, що рідна людина змінилася.

 

Допомагайте адаптуватися до змін. Життя сім’ї може сильно змінитися, але дитина має знати, що про її потреби не забули. Шукайте підтримки у рідних, друзів, в освітньому закладі.

 

Рухайтесь із надією та любов’ю. Коли виникають труднощі, помічайте добро, любов, відвагу наших захисників, єдність. Разом легше долати будь-які випробування.

 

Публікацію підготовлено в рамках реалізації ініціативи Першої леді України Олени Зеленської щодо створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

 

Як підтримати дитину під час повітряних тривог дізнавайтеся ТУТ.

 

Версія для друку